Projekti in programi
Prilagodite izpis
-
Zaključen
Infrastruktura kot koda v varnem okolju – PIACERE
Ministrstvo za digitalno preobrazbo je partner v mednarodnem konzorciju osmih projektnih partnerjev, ki je v Okvirnem programu za raziskave in inovacije Obzorje 2020 uspešno kandidiral s projektom »Programming trustworthy Infrastructure As Code in a sEcuRE framework - PIACERE« (v nadaljevanju: projekt PIACERE).
-
Zaključen
Nacionalni kompetenčni centri EuroHPC - EUROCC
Ministrstvo za javno upravo je partner v slovenskem konzorciju desetih projektnih partnerjev iz Sloveni-je, ki tvorijo mednarodni konzorcij 36 partnerjev. Konzorcij je v Okvirnem programu za raziskave in ino-vacije Obzorje 2020 uspešno kandidiral s projektom »National Competence Centers in the framework of EuroHPC’ — ‘EUROCC’« (v nadaljevanju: projekt EUROCC).
-
Zaključen
Digitalna Evropa za vse - DE4A
Ministrstvo za javno upravo je (v sodelovanju z Univerzo v Ljubljani in podjetjem Medius) del mednarodnega konzorcija 23 partnerjev iz različnih držav. Iz Slovenije sodelujejo še Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, Univerza v Mariboru in Institut Jožef Stefan. S projektom želimo partnerji vzpostaviti tehnološke sisteme in organizacijske mehanizme za čezmejne elektronske storitve.
-
Zaključen
Povezovanje slovenskih e-storitev z nacionalnim vozliščem eIDAS – SI-PASS 2.0
Ministrstvo za javno upravo je del slovenskega konzorcija sedmih projektnih partnerjev v projektu Povezovanje slovenskih e-storitev z nacionalnim vozliščem eIDAS - SI-PASS 2.0. Projekt bo pomembno prispeval k uspešni implementaciji zakonskih zahtev iz tako imenovanih Uredbe eIDAS in Uredbe SDG.
-
Zaključen
SEMPER
Ministrstvo za javno upravo je partner v mednarodnem konzorciju štirih projektnih partnerjev iz Avstrije, Španije, Nizozemske in Slovenije, ki je v okviru CEF mehanizma prijavil projekt »SEMPER – Cross-border Semantic Interoperability of power and mandates«.
-
Zaključen
Vzpostavitev podatkovnega skladišča in sistema poslovne analitike – Skrinja
Bogastvo Informacij!
Preudarne odločitve na podlagi podatkov? Da, vsekakor! -
Zaključen
Tehnična in semantična konsolidacija temeljnih podatkovnih registrov (R2GO)
Kako izboljšati delo na upravnih okencih?
-
Zaključen
SI EESSI
Ministrstvo za javno upravo je partner v nacionalnem konzorciju petih projektnih partnerjev, ki je v okviru CEF mehanizma prijavil projekt »Slovenian implementation of Electronic Exchange of Social Security Information – SI EESSI«.
-
Zaključen
EU-SEC
Ministrstvo za javno upravo je projektni partner v mednarodnem konzorciju devetih podjetij in javnih institucij v projektu EU-SEC. Namen projekta je bistveno poenostaviti postopke in zmanjšati napore za doseganje skladnosti z različnimi zahtevami s področja informacijske varnosti za storitve računalništva v oblaku.
-
Zaključen
TOOP
Ministrstvo za javno upravo je partner v mednarodnem konzorciju 50 projektnih partnerjev iz kar 19 različnih držav pri projektu TOOP. Namen projekta TOOP je proučitev možnosti in uvedba principa »samo enkrat« na različnih pilotnih e-storitvah za poslovne subjekte.
-
Zaključen
Razvoj in administracija geografskega informacijskega sistema (GIS portal)
Državni portal prostorskih podatkov in aplikacij – GIS portal predstavlja enotno vstopno točko do prostorskih podatkov, storitev in aplikacij, s katerimi razpolagajo državne institucije.
-
Zaključen
Program projektov storitev zaupanja SI-TRUST
Opravljanje različnih storitev prek spleta postaja del našega vsakdana, ko urejamo različne formalnosti kot državljani in podjetja, bodisi z javno upravo bodisi z zasebnim sektorjem, pri čemer je zagotovo najbolj razširjeno e-bančništvo. Ob tem pa je ključno, da se ob takem načinu poslovanja počutimo varne, da je varovana naša zasebnost, naša identiteta in naši osebni podatki.
-
Zaključen
Upravljanje informacijske varnosti (ISO 27001)
Z modernimi informacijskimi rešitvami skrbimo za varnost podatkov državne uprave. Cilj projekta je, da se na področju državnega računalniškega oblaka vzpostavi sistem upravljanja informacijske varnosti skladno z zahtevami standarda ISO/IEC 27001: 2013.
-
Zaključen
Prenova informacijskega sistema za podporo upravljanju z dokumentarnim gradivom – KRPAN
Naša elektronska pisarna.
Krpan bo enotna, tehnološko prenovljena in napredna informacijska rešitev za podporo upravljanju z dokumentarnim gradivom. Kot temeljno evidenco dokumentarnega gradiva jo bodo uporabljali vsi organi državne uprave. -
Zaključen
Prenova in optimizacija spletnih mest državne uprave
Vizija projekta prenove in optimizacije spletnih mest organov državne uprave je enotno organiziran in brezhibno delujoč spletni servis državne uprave, ki bo uporabnikom prek enega mesta nudil enostaven in hiter dostop do celostnih, posodobljenih in verodostojnih predstavitvenih informacij o državi, postopkih v zvezi z državo ter do enostavno izvedljivih e-storitev državne uprave.
-
Zaključen
Prenova informacijskega sistema za objavljanje odprtih podatkov javnega sektorja – OPSI
Ali ste vedeli, katere evidence in zbirke vodi javni sektor? Kateri podatki so javno dostopni in lahko z njimi ustvarjate nove zgodbe, aplikacije, vizualizacije?
-
Zaključen
Interoperabilnostni skupni gradniki za elektronsko izmenjavo podatkov
Za preprosto izmenjavo podatkov.
Državljani in podjetja upravičeno pričakujejo, da državne institucije delujejo učinkovito in si izmenjujejo podatke na varen in zanesljiv način. -
Zaključen
Enotna poslovna točka (EPT)
V okviru projekta Enotna poslovna točka razvijamo nove elektronske storitve in gradnike ter pripravljamo vsebine in informacije za potencialne podjetnike, podjetja in druge poslovne subjekte. Na primer portal SPOT (nekdanji e-VEM).
-
Zaključen
eUprava
eUprava = Smer prava
Ali ste vedeli, da lahko na eUpravi spremenite naslov vašega prebivališča? Ali ste vedeli, da lahko prav tam tudi podaljšate vaše prometno dovoljenje? Ali pa vpogledate v vaše osebne podatke, ki so shranjeni v državnih evidencah. In vse to brez čakanja v vrsti! -
Zaključen
Slovenski okvir interoperabilnosti NIO
Interoperabilnostni okvir predstavlja krovni nabor politik, standardov in smernic, ki opisujejo način, za katerega so se sodelujoče organizacije dogovorile, da ga bodo uporabljale za medsebojno elektronsko poslovanje. Z uporabo izdelkov NIO se zmanjšajo upravni stroški, pospešijo ljudem prijazni postopki in ohrani visoka raven varnosti storitev.