Teme in projekti Ministrstva za okolje in prostor
Koronavirus (SARS-CoV-2)
Aktualne informacije in navodila najdete na strani Koronavirus (SARS-CoV-2).
Se želite cepiti proti covid-19? Prijavite se!
Nosimo zaščitno masko, redno si umivajmo in razkužujmo roke, poskrbimo za pravilno higieno kašlja ter ohranimo medosebno razdaljo dveh metrov.
Področja
-
Narava
Biotska raznovrstnost, invazivne vrste, Natura 2000, naravni parki in rezervati, naravovarstveni nadzor, strategije, poročila in programi, velike zveri, vožnja v naravi
-
Okolje
Podnebne spremembe, ravnanje z odpadki, tla, voda, zrak, hrup v okolju, radioaktivnost v okolju, industrijsko onesnaženje, presoje vplivov na okolje
-
Prostor
Urejanje prostora, urbani razvoj in zemljiška politika, geodezija
-
Nepremičnine
Gradnja, stanovanjska politka, nepremičninske evidence, množično vrednotenje, trg nepremičnin
Seznam projektov
-
-
Sobivamo.si
ZaključenProjekt Sobivamo je komunikacijski projekt, ki združuje informacije vseh deležnikov, ki se ukvarjajo z vprašanjem bivanja starejših. Problematika bivanja starejših ni le vprašanje za starejše, temveč tudi za njihove najbližje.
-
Program projektov eProstor
V tekuGeodetska uprava Republike Slovenije in Ministrstvo za okolje in prostor, Direktorat za prostor, graditev in stanovanja bosta za usklajeno in kakovostno upravljanje s prostorom ter učinkovito gospodarjenje z nepremičninami v finančni perspektivi 2014 - 2020 izvajala »Program projektov eProstor«.
-
Slovensko partnerstvo za tla
V tekuSlovensko partnerstvo za tla je prostovoljno združenje organizacij in posameznikov Slovenije, ki želijo prispevati k trajnostnemu upravljanju in varovanju tal kot pomembnega neobnovljivega naravnega vira v Sloveniji.
-
Prostorski informacijski sistem (PIS) je informacijski sistem za podporo pri opravljanju nalog države in lokalnih skupnosti na področju prostorskega načrtovanja in graditve objektov, spremljanje stanja prostorskega razvoja in omogočanje javnosti, da se seznani s stanjem v prostoru. PIS vsebuje zbirke prostorskih podatkov, orodja ter storitve za podporo procesom na področju prostorskega načrtovanja in graditve objektov.
-
LIFE Krepitev zmogljivosti
ZaključenProjekt LIFE Krepitev zmogljivosti je bil prvi projekt krepitve zmogljivosti (Capacity building) v Sloveniji. Izvajalo ga Ministrstvo za okolje in prostor, ki je odgovorno za implementacijo programa LIFE v Sloveniji.
-
Vseslovenski projekt, ki ga vodi Ministrstvo za okolje in prostor, bo prispeval h krepitvi upravljanja Nature 2000. Projekt temelji na sodelovanju med različnimi sektorji in deležniki. Na osmih izbranih Natura 2000 območjih bodo partnerji izvedli konkretne akcije na terenu za izboljšanje stanja v naravi. Projekt sofinancira Evropska unija v okviru finančnega mehanizma LIFE.
-
Mesec prostora 2020
V tekuMesec prostora 2020 letos oktobra poteka sedmo leto zapored, tokrat z osrednjim sloganom »Prostor prihodnosti oblikujemo skupaj«. Pričenja se z obeležitvijo Svetovnega dne Habitata, 5. oktobra 2020 in zaključi s praznovanjem Svetovnega dne mest, 31. oktobra 2020.
-
LIFE IP CARE4CLIMATE
V tekuProjekt LIFE IP CARE4CLIMATE ozavešča, izobražuje in usposablja deležnike na področjih trajnostne mobilnosti, zelenega javnega naročanja, trajnostne gradnje in učinkovite rabe energije v stavbah ter podjetjih, odpadne hrane in rabe zemljišč, spremembe rabe zemljišč in gozdarstva (LULUCF) z namenom učinkovitejšega izvajanje ključnih ukrepov zmanjšanja emisij toplogrednih plinov v Sloveniji do leta 2030.