Skoči do osrednje vsebine

Projekti in programi

Prilagodite izpis

Možnost filtriranja zapisov
Ponastavi
  • V teku

    Stičišče za oblikovanje politik

    Namen Stičišča za oblikovanje politik je omogočiti razvoj novih in celovitih rešitev na področju politik in ukrepov v javnem sektorju preko sodelovanja in eksperimentiranja s široko raznovrstnimi skupinami ljudi. Želimo podpreti procese odločanja na način, ki vključuje raznolike deležnike, kot so nevladne organizacije, skupnosti, strokovnjaki, univerze, raziskovalni centri in podjetja.

    Naši cilji so:

    - Ustvariti varno in spodbudno okolje, kjer lahko pripravljavci politik in različni deležniki sodelujejo pri oblikovanju, preizkušanju inovativnih politik, predpisov ter javnih storitev, ki bodo pomagale pri prehodu v bolj trajnostno in krožno gospodarstvo in družbo.
    - Krepitev institucionalnih zmogljivosti za vključujoče eksperimentiranje in inoviranje v javnem sektorju.
    - Spremljanje in merjenje učinkov izvedenih ukrepov z uporabo ustreznih raziskovalnih metod in analitike, da bi bolje razumeli trenutno stanje in opazili spremembe v skupnosti.

  • V teku

    Strategija razvoja nevladnih organizacij in Strategija razvoja prostovoljstva za obdobje 2024 – 2029

    S Strategijo razvoja nevladnih organizacij in Strategijo razvoja prostovoljstva za obdobje 2024 – 2029 (v nadaljnjem besedilu: strategiji) Vlada opredeljuje in določa ukrepe, ki bodo prispevali k temu, da bodo nevladne in prostovoljske organizacije, kot eden izmed ključnih gradnikov civilne družbe, prispevale k uresničevanju načel pluralnosti in demokracije v družbi.

  • V teku

    Razogljičimo Slovenijo z modelom sistemskega prehoda Deep Demonstration

    Če hočemo doseči pomembne in ambiciozne cilje, so nujne sistemske spremembe in spremembe v vedenju, poleg tega pa močna politična volja, sodelovanje med različnimi zainteresiranimi stranmi in zavezanost dolgoročnim trajnostnim ciljem.

  • Zaključen

    Vzpostavitev informacijskega sistema za upravljanje in razvoj zaposlenih v državni upravi – MUZA

    V okviru operacije Učinkovito upravljanje zaposlenih izvajamo projekt Vzpostavitev informacijskega sistema za upravljanje in razvoj zaposlenih v državni upravi – MUZA, s katerim želimo vsebinsko ter informacijsko podpreti posamezne kadrovske postopke, ki se izvajajo v organih državne uprave.

  • Zaključen

    Povezovanje slovenskih e-storitev z nacionalnim vozliščem eIDAS – SI-PASS 2.0

    Ministrstvo za javno upravo je del slovenskega konzorcija sedmih projektnih partnerjev v projektu Povezovanje slovenskih e-storitev z nacionalnim vozliščem eIDAS - SI-PASS 2.0. Projekt bo pomembno prispeval k uspešni implementaciji zakonskih zahtev iz tako imenovanih Uredbe eIDAS in Uredbe SDG.

  • Zaključen

    SEMPER

    Ministrstvo za javno upravo je partner v mednarodnem konzorciju štirih projektnih partnerjev iz Avstrije, Španije, Nizozemske in Slovenije, ki je v okviru CEF mehanizma prijavil projekt »SEMPER – Cross-border Semantic Interoperability of power and mandates«.

  • Zaključen

    Vzpostavitev kompetenčnega modela – VKM

    Na Ministrstvu za javno upravo smo za uresničitev ciljev Strategije razvoja javne uprave 2015 – 2020 pričeli z izvedbo operacije Učinkovito upravljanje zaposlenih (UUZ), kamor je bil umeščen tudi projekt Vzpostavitev kompetenčnega modela (VKM).

  • Zaključen

    Pilotni projekt merjenja zadovoljstva strank

    Prizadevamo si, da bi bile javne storitve čim bolj dostopne, kakovostne, enostavne in uporabnikom prijazne, kar bi dosegli tudi z upoštevanjem mnenja uporabnikov. Na Ministrstvu za javno upravo smo zato izvedli pilotni projekt merjenja zadovoljstva strank na dvanajstih organih javne uprave, ki so se za sodelovanje odločili prostovoljno.

  • Zaključen

    TheyBuyForYou (TBFY)

    Ministrstvo za javno upravo je partner v mednarodnem konzorciju desetih projektnih partnerjev iz petih evropskih držav (Španija, Združeno kraljestvo, Italija, Norveška, Slovenija). Mednarodni konzorcij je v Okvirnem programu za raziskave in inovacije Obzorje 2020 (Horizon 2020) prijavil projekt »Nabavljamo za vas« v trajanju 36 mesecev, ki je pridobil nepovratna sredstva v deležu 100 % iz programa Obzorje 2020. Dva projektna partnerja sta iz Slovenije, poleg ministrstva je projektni partner tudi Inštitut Jožefa Stefana.

  • Zaključen

    Inovativen.si

    Inovativen.si? Sem. Smo!
    S projektom Inovativen.si želimo povečevati učinkovitost in kakovost dela javne uprave, pri čemer sta glavna cilja projekta sistemska uveljavitev inovativnih pristopov z uporabnikom v središču in večja ozaveščenost ter usposobljenost zaposlenih v javni upravi za uporabo inovativnih metod dela.

  • Zaključen

    SI EESSI

    Ministrstvo za javno upravo je partner v nacionalnem konzorciju petih projektnih partnerjev, ki je v okviru CEF mehanizma prijavil projekt »Slovenian implementation of Electronic Exchange of Social Security Information – SI EESSI«.

  • Zaključen

    EU-SEC

    Ministrstvo za javno upravo je projektni partner v mednarodnem konzorciju devetih podjetij in javnih institucij v projektu EU-SEC. Namen projekta je bistveno poenostaviti postopke in zmanjšati napore za doseganje skladnosti z različnimi zahtevami s področja informacijske varnosti za storitve računalništva v oblaku.

  • Zaključen

    TOOP

    Ministrstvo za javno upravo je partner v mednarodnem konzorciju 50 projektnih partnerjev iz kar 19 različnih držav pri projektu TOOP. Namen projekta TOOP je proučitev možnosti in uvedba principa »samo enkrat« na različnih pilotnih e-storitvah za poslovne subjekte.

  • Zaključen

    Uvajanje sistemov vodenja kakovosti v organe javne uprave – model CAF

    S sprejetjem Strategije razvoja javne uprave 2015 – 2020 smo se na področju kakovosti zavezali, da bomo sisteme kakovosti izboljšali, uporabo orodij za nadzor kakovosti pa sistematično razširili na vse organe javne uprave. Prav tako smo se zavezali vzpostaviti boljši pregled nad vpeljavo sistemov vodenja kakovosti po organih državne uprave.

  • V teku

    Elektronsko javno naročanje (e-JN)

    Elektronsko javno naročanje omogoča doseganje večje učinkovitosti v postopkih javnih naročil, pomeni izboljšanje poslovanja uprave in zagotavlja prost pretok blaga in storitev ter dobro delovanje notranjega trga Evropske unije. Javno naročanje je ena od osmih osnovnih e-storitev za poslovne subjekte, zato je uvajanje elektronskega javnega naročanja ena od prioritet Evropske komisije. Uspešna in učinkovita e-uprava, katere del je tudi javno naročanje, je strateški cilj Vlade Republike Slovenije, zato je zagotovitev sistema za elektronsko javno naročanje ključnega pomena.

  • Zaključen

    Razvoj in administracija geografskega informacijskega sistema (GIS portal)

    Državni portal prostorskih podatkov in aplikacij – GIS portal predstavlja enotno vstopno točko do prostorskih podatkov, storitev in aplikacij, s katerimi razpolagajo državne institucije.

  • Zaključen

    Upravljanje informacijske varnosti (ISO 27001)

    Z modernimi informacijskimi rešitvami skrbimo za varnost podatkov državne uprave. Cilj projekta je, da se na področju državnega računalniškega oblaka vzpostavi sistem upravljanja informacijske varnosti skladno z zahtevami standarda ISO/IEC 27001: 2013.

  • Zaključen

    Gospodar

    Ravnamo gospodarno. Prenavljamo centralno evidenco nepremičnin v državni lasti.
    Nov informacijski sistem Gospodar bo omogočil transparenten in enostaven pregled nad vsemi nepremičninami, ki jih ima Republika Slovenija v lasti ali najemu (z upoštevanjem dogovorjenih izjem). S preglednostjo podatkov o uporabi nepremičnin bo informacijski sistem omogočal izvajanje analiz z namenom boljše izkoriščenosti prostorov in optimizacije stroškov.

  • Zaključen

    Prenova in optimizacija spletnih mest državne uprave

    Vizija projekta prenove in optimizacije spletnih mest organov državne uprave je enotno organiziran in brezhibno delujoč spletni servis državne uprave, ki bo uporabnikom prek enega mesta nudil enostaven in hiter dostop do celostnih, posodobljenih in verodostojnih predstavitvenih informacij o državi, postopkih v zvezi z državo ter do enostavno izvedljivih e-storitev državne uprave.

  • Zaključen

    Pilotni projekt vzpostavitve enotnega sistema ključnih merljivih ciljev in kazalnikov

    V Strategijo razvoja javne uprave 2015–2020 smo kot enega ključnih ciljev na področju vodenja kakovosti zapisali uvedbo sistema merljivih ciljev in kazalnikov, ki je pomemben del interaktivnega in celovitega upravljanja uspešnosti. Vzpostavili smo pilotni projekt, na podlagi njegovih izkušenj in rezultatov pa bomo sistem prenesli tudi na druge organe javne uprave.