Novice
Prilagodite izpis
-
Kangler s črnogorskim kolegom o nezakonitih migracijah in policijskem sodelovanju
Državni sekretar Franc Kangler 25. in 26. maja 2021 v Ljubljani gosti državnega sekretarja Ministrstva za notranje zadeve Črne gore Radeta Miloševića. Glavne tema srečanja so krepitev sodelovanja in izmenjave informacij na področju migracij, krepitev dvostranskega in regionalnega policijskega sodelovanja ter prioritete sodelovanja z Zahodnim Balkanom na področju notranjih zadev med predsedovanjem Slovenije Svetu EU.
-
Minister Aleš Hojs v okviru priprav na predsedovanje Slovenije Svetu EU obiskal Grčijo
Minister za notranje zadeve Aleš Hojs se je danes v okviru priprav na predsedovanje Slovenije Svetu EU v Atenah sestal z grškim ministrom za zaščito državljanov Michalisom Chrysochoidisom in grškim ministrom za migracije in azil Notisom A. Mitarachijem.
-
Kar 75 % slovenskih občin kandidira na JR Pametna mesta in skupnosti, 100 % predvidenih rešitev naslavlja skrb za okolje
Na Javni razpis za demonstracijske projekte vzpostavitve pametnih mest in skupnosti (JR PMIS) je prispelo 14 vlog v skupni vrednosti 14 milijonov evrov. To presega razpisano vrednost 8 milijonov evrov, pri čemer je sofinanciranje omejeno na 1 milijon evrov na posamezen projekt. Za vzhodno Slovenijo je zaprošenih 8.161.896,44 evrov, za zahodno Slovenijo pa 5.830.859,31 evrov. V projekte je vključenih 159 občin, kar predstavlja 75 % vseh občin Republike Slovenije. To izkazuje precejšen interes za digitalizacijo ter uvajanje pametnih rešitev v veliki večini slovenskih občin.
-
Mobilna aplikacija #OstaniZdrav odslej v različici 1.14.3, dodano spremljanje statistike in dnevnik srečanj
V dneh, ko se epidemiološka slika v Sloveniji izboljšuje in se ukrepi za zajezitev širjenja virusa Sars-Cov-2 sproščajo, je pomen odgovornega ravnanja vsakega od nas pri preprečevanju širjenja virusa še toliko večji. Eno od orodij odgovornega ravnanja, za katerega se lahko prostovoljno odločimo, je že skoraj leto dni tudi mobilna aplikacija #OstaniZdrav, zasnovana po zgledu nemške aplikacije Corona Warn App.
-
Od sobote na javnih prireditvah brez številčne omejitve udeležencev
Vlada Republike Slovenije je izdala Odlok o spremembah Odloka o začasni prepovedi zbiranja ljudi zaradi preprečevanja okužb s SARS-CoV-2. Odlok začne veljati 22. maja in velja do 30. maja 2021. Glavna novost je črtanje omejitve števila udeležencev na organiziranih javnih shodih in prireditvah. Število udeležencev tako ni več omejeno s številko (prej je bilo 50), ampak zgolj s površino oziroma z medosebno razdaljo. Prav tako ni več obveznosti pogojev, ki jih predpiše NIJZ (kot je veljalo prej izjemoma za zbiranje nad 50 oseb na organiziranih prireditvah in shodih).
-
Državni sekretar Predalič na obisku v Sevnici
Državni sekretar dr. Božo Predalič in v. d. generalnega direktorja Direktorata za logistiko Matjaž Vede sta danes obiskala Policijsko postajo Sevnica. Skupaj z direktorjem Policijske uprave Novo mesto Janezom Ogulinom in komandirjem Danielom Žnideričem so si ogledali prostore postaje in potek sanacijskih del.
-
Prvo spoznavno srečanje slovenskih kandidatov za EDIH
Program DIGITAL za Slovenijo predvideva dve Evropski digitalni inovacijski stičišči (EDIH). Postopek izbora poteka dvofazno, pri čemer je nacionalni del že zaključen, evropski pa se še ni pričel. V duhu povezovanja in sodelovanja je Ministrstvo za javno upravo v tem tednu organiziralo srečanje vseh slovenskih kandidatov za EDIH.
-
Minister Koritnik z izvršno podpredsednico Evropske komisije Vestagerjevo o prioritetah slovenskega predsedovanja Svetu EU
Minister za javno upravo Boštjan Koritnik se je drugi dan dvodnevnega delovnega obiska v Bruslju sestal z izvršno podpredsednico Evropske komisije Margrethe Vestager in z generalnim direktorjem Generalnega direktorata Sveta Evropske unije za promet, energetiko, okolje in izobraževanje (GD TREE) Petrom Javorčikom. Dvodnevni obisk ministra v sklopu priprav Slovenije na predsedovanje Svetu EU je bil namenjen predstavitvi prioritet na področju digitalizacije oziroma digitalnih tehnologij, umetne inteligence in kibernetske varnosti.
-
V soboto ukinitev kontrolnih točk na meji z Madžarsko
Vlada Republike Slovenije je izdala Odlok o določitvi pogojev vstopa v Republiko Slovenijo zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni COVID-19. Odlok začne veljati 22. maja in velja do vključno 30. maja 2021. Ključni spremembi sta ukinitev kontrolnih točk na cestnih povezavah z Madžarsko in dodana izjema za prebolevnike z enim odmerkom cepiva.
-
Državni sekretar Geršak na WSIS Forumu 2021 o razvoju informacijske in komunikacijske tehnologije v družbi
Državni sekretar na Ministrstvu za javno upravo Peter Geršak se je udeležil Svetovnega vrha o informacijski družbi (World Summit on Information Society – WSIS Forum 2021). Namen srečanja je bil razprava o vključujoči, odporni in trajnostni družbi ter gospodarstvu.
-
Minister Boštjan Koritnik se je prvi dan delovnega obiska v Bruslju srečal z evropskim komisarjem za notranji trg Thierryjem Bretonom
Minister za javno upravo Boštjan Koritnik se v okviru priprav na predsedovanje Republike Slovenije Svetu EU 2021 mudi na dvodnevnem delovnem obisku v Bruslju. Prvi dan obiska se je srečal z evropskim komisarjem za notranji trg Thierryjem Bretonom, s predstavniki Odbora Evropskega parlamenta za industrijo, raziskave in energetiko (ITRE) ter slovenskimi poslanci v Evropskem parlamentu. Namen srečanja je predstavitev prioritet slovenskega predsedovanja na področju digitalizacije oziroma digitalnih tehnologij, umetne inteligence in kibernetske varnosti.
-
Odziv Ministrstva za javno upravo na nekatere navedbe pobudnikov za razpis zakonodajnega referenduma o noveli zakona o vodah
Kljub temu, da sta se v zadnjem letu dinamika in organizacija dela v upravnih enotah zaradi epidemije brez dvoma spremenili, odločno zavračamo navedbe pobudnikov za razpis zakonodajnega referenduma o noveli zakona o vodah, v katerih navajajo, da Ministrstvo za javno upravo (v delu, ki se tiče zagotovitve nemotene oddaje podpisa za referendum na upravnih enotah) »ni dobro opravilo svojega dela«.
-
Minister Hojs: Sodelovanje z Zahodnim Balkanom je ena izmed prioritet Slovenije tudi na področju notranjih zadev
Minister za notranje zadeve Aleš Hojs se je danes v Beogradu sestal s srbskim ministrom za notranje zadeve Aleksandrom Vulinom.
-
Podelitev državne nagrade in priznanj na področju prostovoljstva
Najvišje državno priznanje za izjemne dosežke na področju prostovoljstva, njegove promocije in razvoja za leto 2020 je prejela Rožca Šonc, dolgoletna vodja programa Starejši za starejše, v katerega je bilo do sedaj vključenih skoraj 200 tisoč starejših. Priznanja Republike Slovenije za prostovoljstvo pa so prejeli Cveta Jazbec, Terezija Vidovič, Terezija Vivod, Mateja Kos in Marjeta Čič. Slavnostnega sprejema, na katerem predsednik države Borut Pahor najbolj zaslužnim prostovoljcem in prostovoljkam izroči nagrado in priznanja Republike Slovenije za prostovoljstvo za leto 2020, se je udeležila tudi državna sekretarka na Ministrstvu za javno upravo, Urška Ban.
-
Na mednarodni dan muzejev minister obiskal Tacen in Pivko
Minister za notranje zadeve Aleš Hojs in ministrica za pravosodje mag. Lilijana Kozlovič sta danes na mednarodni dan muzejev obiskala Muzej slovenske policije v Tacnu. Predstavitev 100-letne zgodovine slovenskega policijskega muzeja skupaj z ogledom kriminalistične zbirke je potekala v iskanju možnosti za sodelovanje med ministrstvoma na področju ohranjanja, digitalizacije in predstavljanja posebne policijsko-pravosodne nacionalne dediščine.
-
Končana pogajanja o vsebini Dogovora
V ponedeljek, 17. maja 2021, je potekala seja pogajalske komisije, na kateri sta vladna in sindikalna stran zaključili pogajanja o vsebini Dogovora o odpravi varčevalnih ukrepov v zvezi s povračili stroškov in drugimi prejemki javnih uslužbencev, zamiku izplačilnega dneva plače pri proračunskih uporabnikih ter regresu za letni dopust za leto 2021.
-
Hojs ob 31. obletnici MSNZ: Pomlad je usodno zaznamovala naš narod
Današnja slovesnost ob 31. obletnici Manevrske strukture narodne zaščite (MSNZ) v Narodni galeriji v Ljubljani je potekala pod naslovom Manevrska struktura narodne zaščite - začetek nastajanja Slovenske vojske. Dogodek je s pozdravnim nagovorom odprl minister za notranje zadeve Aleš Hojs.
-
Državni sekretar Franc Kangler v Občini Škocjan o romski problematiki
Državni sekretar Franc Kangler se je danes skupaj z generalnim direktorjem policije dr. Antonom Olajem udeležil sestanka v Občini Škocjan. Župan občine Jože Kapler je sklical sestanek o tamkajšnji romski problematiki.
-
Minister Hojs: Slovenija si bo med predsedovanjem prizadevala za krepitev schengenskega območja
Minister za notranje zadeve Aleš Hojs z delegacijo se je danes prek videokonference udeležil drugega zasedanja Foruma za schengen. Namen sestanka, ki ga je sklicala Evropska Komisija, je bil poglobiti politično in strateško razpravo pred predstavitvijo napovedane Strategije o prihodnosti schengna, ki jo bo Evropska komisija predvidoma predstavila v začetku junija.
-
Svetovni dan IKT: Potencial za ustvarjanje svetlejše digitalne prihodnosti imajo tudi dekleta
Ob Mednarodnemu dnevu informacijsko-komunikacijske tehnologije (IKT), ki ga vsako leto obeležujemo 17. maja, smo že lani v začetku epidemije koronavirusa ugotavljali, kako potrebna in pomembna je digitalizacija. Letos lahko to potrdimo s še več konkretnimi izkušnjami, v katerih smo prav s pomočjo digitalnih orodij nadaljevali z delom, izobraževanjem, nakupovanjem, komuniciranjem. A izredne razmere so razkrile tudi, da nimajo vsi enakih možnosti za vključenost v informacijsko družbo. Zato je letošnja tema svetovnega dne IKT, ki naslavlja enega od področij digitalnega razkoraka, torej še kako na mestu: »Povezana dekleta, ustvarjanje svetlejše prihodnosti.«