ENIC-NARIC center
Koronavirus (SARS-CoV-2)
Aktualne informacije in navodila najdete na strani Koronavirus (SARS-CoV-2).
Se želite cepiti proti covid-19? Prijavite se!
Nosimo zaščitno masko, redno si umivajmo in razkužujmo roke, poskrbimo za pravilno higieno kašlja ter ohranimo medosebno razdaljo dveh metrov.
ENIC-NARIC center je v skladu z Lizbonsko konvencijo ustanovljen nacionalni informacijski center za priznavanje kvalifikacij, pristojen za vrednotenje in priznavanje izobraževanja v Republiki Sloveniji.
ENIC-NARIC sta mreži informacijskih centrov, ki se na nacionalni ravni ukvarjajo s priznavanjem izobraževanja. Mreža ENIC (European Network of Information Centres) povezuje informacijske centre držav, vključenih v Svet Evrope in UNESCO/CEPES, mreža NARIC (National Academic Recognition Information Centres) pa deluje na pobudo Evropske komisije in jo sestavljajo informacijski centri držav članic Evropske unije in nekaterih drugih držav.
V ENIC-NARIC centru zbiramo in posredujemo informacije o slovenskem šolskem sistemu in tujih šolskih sistemih posameznih držav, vodimo postopke in izdajamo mnenja o izobrazbi v skladu z Zakonom o vrednotenju in priznavanju izobraževanja ter svetujemo in informiramo posameznike in institucije o slovenskem in tujem izobraževanju.
-
Vrednotenje izobraževanja pri ENIC-NARIC centru
V postopku vrednotenja izobraževanja pri ENIC-NARIC centru izdamo mnenje o posameznih elementih izobraževanja. To je v pomoč pri prepoznavanju in umeščanju tako tujih kot slovenskih listin o izobraževanju.
-
Priznavanje izobraževanja za namen nadaljevanja izobraževanja na izobraževalnih institucijah
Priznavanje izobraževanja za namen nadaljevanja izobraževanja je postopek, v katerem se na podlagi v tujini opravljenega izobraževanja odloči o posameznikovi pravici do dostopa, prijave in obravnave v postopkih vpisa pri nadaljevanju izobraževanja na izobraževalni instituciji v Republiki Sloveniji.
-
Informacije o državah in primerljivosti tujega izobraževanja s slovenskim izobraževanim sistemom
Na ENIC-NARIC centru pripravljamo informacije o določenih državah ter primerljivosti tujega izobraževanja s slovenskim izobraževalnim sistem. Podane informacije so lahko v pomoč posameznikom, delodajalcem, pooblaščenim osebam na izobraževanih institucijah ter ostalim zainteresiranim.
-
Lizbonska konvencija o priznavanju visokošolskih kvalifikacij
Lizbonska konvencija o priznavanju visokošolskih kvalifikacij v evropski regiji je bila usklajena in sprejeta aprila 1997 v Lizboni ter je eden najpomembnejših mednarodnih dokumentov v visokem šolstvu, ki je z ratifikacijami, ki so sprejemu sledile, postal del nacionalne zakonodaje v številnih evropskih, pa tudi neevropskih državah (do danes 55 državah).
-
Slovenski šolski sistem in Slovensko ogrodje kvalifikacij
Slovenski šolski sistem sestavlja primarno, sekundarno in terciarno izobraževanje. S šolanjem pridobljene kvalifikacije razvrščamo s pomočjo Slovenskega ogrodja kvalifikacij (SOK).
-
Vrednotenje in priznavanje izobraževanja pri vključevanju priseljencev v sistem vzgoje in izobraževanja
Postopki vrednotenja in priznavanja izobraževanja so za priseljence enaki kot za vse druge imetnike tujih listin in se vodijo v skladu z Zakonom o vrednotenju in priznavanju izobraževanja.
Novice in obvestila
-
Dostop do visokega šolstva na podlagi zaključevanja srednješolskega izobraževanja v obdobju COVID-19
-
OPOMNIK - Delavnice "Face the Case"
-
SPLETNI SEMINAR "Podpora Lizbonski konvenciji o priznavanju", 16. april 2021
-
SPLETNI SEMINAR "Odziv visokega šolstva na pandemijo COVID-19", 16. marca 2021
-
Delavnice "Face the Case"
-
Vpliv Brexit-a na študij, Erasmus+programe ter vrednotenje in priznavanje izobraževanja
-
Projekt EUA "Spotlight on Recognition": podpora osebam na visokošolskih zavodih, ki izvajajo postopke priznavanja izobraževanja v skladu s Konvencijo o priznavanju visokošolskih kvalifikacij.
-
Napoved sejma ponudnikov digitalnih dokumentov
-
BFUG Rimski komunike
-
Sprejem strank (preprečevanje virusa COVID-19)