Novice
Prilagodite izpis
-
Ministrica Fajon s slovensko narodno skupnostjo v Avstriji
Ministrica za zunanje zadeve Tanja Fajon se je v okviru rednih stikov z zamejskimi Slovenci srečala s predstavniki slovenske narodne skupnosti v Avstriji. Sogovorniki so se v razpravi osredotočili na odprta vprašanja glede položaja slovenske narodne skupnosti v Avstriji.
-
Na posvetu o slovenskih medijih v Avstriji zbrane nagovorila tudi državna sekretarka Humar
Državna sekretarka na Uradu Vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu Vesna Humar je danes v prostorih Slovenske matice na Kongresnem trgu v Ljubljani nagovorila zbrane ob začetku posveta z naslovom Slovenski mediji v Avstriji nekoč in danes, ki ga pripravljata Slovenska matica in Inštitut za narodnostna vprašanja.
-
Bilateralni obisk na Avstrijskem patentnem uradu
Na povabilo Avstrijskega patentnega urada je 20. oktobra 2022 potekal bilateralni obisk na Dunaju, kjer smo raziskali možnosti za medsebojno sodelovanje, izmenjali primere dobre prakse pri poslovanju ter mnenja o aktualnih novostih na področju pravic intelektualne lastnine.
-
Ministrica Šinko na avstrijskem Koroškem
Ministrica Irena Šinko se je danes na povabilo Skupnosti južno koroških kmetic in kmetov avstrijske Koroške (SJK) in župana občine Globasnica udeležila delovnega srečanja s predstavniki skupnosti. Ministrica se je seznanila z delovanjem slovenske skupnosti, tamkajšnjih kmetov ter s kmetijsko zadrugo, ogledala pa si je tudi Peršmanov muzej in se seznanila s projektom Geopark.
-
Redno srečanje delegacij Slovenije in Avstrije o jedrski in sevalni varnosti v Celovcu
Avstrijska delegacija je slovensko povabila na redno letno srečanje, ki ga državi že več let organizirata v okviru sklenjenega sporazuma o medsebojnem obveščanju in sodelovanju pri vprašanjih jedrske in sevalne varnosti.
-
Državni sekretar Štucin na dogodku ob 30. obletnici priznanja Slovenije s strani Avstrije poudaril pomen rednega dialoga med državama
Državni sekretar Marko Štucin je na Fakulteti za družbene vede v Ljubljani nagovoril udeležence dogodka ob 30. obletnici vzpostavitve diplomatskih odnosov med Republiko Slovenijo in Republiko Avstrijo.
-
Slovenija na Dunaju o svojem modelu na področju mednarodnega razvojnega sodelovanja
Na Dunaju poteka mednarodna regionalna konferenca Organizacije združenih narodov za industrijski razvoj (United Nations Industrial Development Organization – UNIDO) za razvojno sodelovanje v Evropski regiji. Slovenija je bila k sodelovanju na konferenci povabljena kot primer dobre prakse, zato v teh dneh predstaniki Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo predstavljajo slovenski model na področju mednarodnega razvojnega sodelovanja.
-
50. obletnica napada na dvojezične krajevne napise na avstrijskem Koroškem
Mineva 50 let od postavitve dvojezičnih krajevnih napisov v 205 naseljih na avstrijskem Koroškem. Z odločitvijo tedanje zvezne vlade Republike Avstrije je bil narejen prvi korak za uresničitev določb 7. člena Avstrijske državne pogodbe glede uporabe slovenskega jezika pri javnih in topografskih napisih na dvojezičnem območju Dežele Koroške.
-
Strokovna ekskurzija v Biosferni park Lungau v Avstriji
Direkcija Republike Slovenije (direkcija) za vode je v sodelovanju z Oddelkom za varstvo voda Zvezne dežele Salzburg v okviru projekta LIFE-IP NATURA.SI, dne 21.septermber 2022, organizirala strokovno ekskurzijo v Unescov Biosferni park Lungau v Avstriji. Ekskurzija je bila namenjena partnerjem projekta.
-
Spoznavno srečanje ministrice z avstrijsko veleposlanico
Ministrica za notranje zadeve mag. Tatjana Bobnar je danes na spoznavnem srečanju sprejela avstrijsko veleposlanico v Sloveniji mag. Elisabeth Ellison-Kramer. Sogovornici sta pohvalili sodelovanje med državama, še zlasti med policijama obeh držav, in izrazili željo, da bo tako tudi v prihodnje.
-
Minister s predstavniki slovenskih športnih organizacij iz Avstrije in Italije
V luči državnega praznika dneva slovenskega športa, ki ga praznujemo jutri, 23. septembra 2022, je minister za Slovence v zamejstvu in po svetu Matej Arčon danes na uradu sprejel predstavnike krovnih organizacij, ki povezujeta slovenska športna društva v Avstriji in Italiji.
-
Slovenska filharmonija je v Celovcu predstavila sporeda koncertne sezone 2022/23
Matej Šarc, direktor in umetniški vodja Orkestra Slovenske harmonije, je 6. septembra 2022 na Generalnem konzulatu Republike Slovenije v Celovcu predstavil letošnji spored koncertne sezone Slovenske filharmonije.
-
Ministrica Fajon na forumu Alpbach o geopolitičnem prebujenju EU
Ministrica za zunanje zadeve Tanja Fajon se je na povabilo avstrijskega zveznega zunanjega ministra Alexandra Schallenberga udeležila Evropskega foruma Alpbach, ki na Tirolskem poteka pod naslovom ''Nova Evropa''.
-
Ministrstvo za zdravje obiskala veleposlanica Republike Avstrije v Republiki Sloveniji
Državna sekretarka ga. Breda Božnik se je danes, v prostorih Ministrstva za zdravje, srečala z veleposlanico Republike Avstrije v Republiki Sloveniji, Nj. eksc. mag. Elisabeth Ellison-Kramer.
-
Minister z avstrijsko veleposlanico
Minister za Slovence v zamejstvu in po svetu Matej Arčon se je srečal z veleposlanico Republike Avstrije v Ljubljani mag. Elisabeth Ellison-Kramer.
-
Ministrica Irena Šinko s predstavniki Skupnosti koroških Slovencev in Slovenk
Ministrica Irena Šinko se je sestala s predsednikom krovne politične organizacije za čezmejno sodelovanje Skupnosti koroških Slovencev in Slovenk, Bernardom Sadovnikom. Sestanka sta se udeležila tudi predstavnik Skupnosti južnokoroških kmetov in kmetic zbornični svetnik Marjan Čik in predsednica Kmečke izobraževalne skupnosti gospa Marinka Mader Tscherteu. Gostje so ministrici predstavili delo in razvoj slovenske narodne skupnosti na Koroškem, s poudarkom na kmetijstvu.
-
Ministri skupine C5 na pobudo ministrice Fajon podpisali pismo v podporo širitvi EU na Zahodni Balkan
Ministrica za zunanje zadeve Tanja Fajon se je na povabilo ministra za zunanje zadeve in trgovino Madžarske Pétra Szijjárta v Budimpešti udeležila srečanja ministrov za zunanje zadeve petih srednjeevropskih držav (C5).
-
Državna sekretarka Tatjana Buzeti ob jubileju koordinacije AGRASLOMAK izpostavila pomen čezmejnega sodelovanja
Državna sekretarka Tatjana Buzeti se je udeležila obeležitve 10-letnice delovanja koordinacije AGRASLOMAK, ki jo sestavljajo slovenske zamejske kmetijske strukture iz Italije, Avstrije, Madžarske in Hrvaške. Ob tej priložnosti so predstavili tudi zbornik AGRASLOMAK, ki zajema pomembne vsebine iz življenja in dela zamejstva v vseh štirih sosednjih državah.
-
Slovenija izpolnjuje obveznosti po Skupni konvenciji
Na sedmem pregledovalnem sestanku po Skupni konvenciji o varnosti ravnanja z izrabljenim gorivom in varnosti ravnanja z radioaktivnimi odpadki, ki poteka od 27. junija do 8. julija 2022 na Dunaju, je v četrtek, 30. junija, slovenska delegacija podrobno predstavila stanje na tem področju v naši državi. Po predstavitvi poročila so člani slovenske delegacije odgovarjali na podrobna vprašanja delegatov drugih pogodbenic.
-
Na Dunaju slovesno odprtje razstave: Družbeni prostori – Jože Plečnik v Ljubljani
V Arhitekturnem centru na Dunaju so 29. junija slovesno odprli razstavo "Družbeni prostori – Jože Plečnik v Ljubljani". Razstavo je odprla Špela Spanžel, vršilka dolžnosti generalnega direktorja Direktorata za kulturno dediščino, odlična poznavalka Plečnikovega življenja in dela ter vodja projekta vpisa Plečnikove Ljubljane na Unescov seznam svetovne dediščine.