Skoči do osrednje vsebine

Javni razpis za podporo aktivnosti pisarn za prenos znanja (JR KTO)

Rok za prijavo je potekel.

Namen in cilj javnega razpisa

Namen javnega razpisa je vzpostavitev delovanja novih pisarn za prenos znanja (v nadaljnjem besedilu: KTO) in nadgradnja obstoječih KTO na slovenskih javnih raziskovalnih organizacijah (v nadaljnjem besedilu: JRO), krepitev povezav in sodelovanje KTO z deležniki v inovacijskem ekosistemu ter pridobivanje znanj in spretnosti zaposlenih v KTO. Ključno je povezovanje, sodelovanje in pretakanje znanja in izkušenj, tako znotraj konzorcija, kot širše ter pridobivanje kompetenc zaposlenih v KTO.

Po naravi in potrebah se iz vidika prenosa znanja JRO-ji razlikujejo, zato lahko izvajanje aktivnosti pisarn za prenos znanja smiselno razlikujemo glede na vlogo javnih visokošolskih zavodov ter vlogo javnih raziskovalnih zavodov v slovenskem prostoru. Slednji delujejo s poudarkom prenosa znanja preko  zaščite in trženja intelektualne lastnine (IL) v raziskovalnem prostoru, medtem ko javni visokošolski zavodi poleg navedenega delujejo širše na področju učinkov univerzitetnega znanja in poleg raziskovalcev vključujejo tudi študente. Zatorej javni razpis omogoča oblikovanje dveh konzorcijev, ki bosta s svojimi aktivnostmi naslovila specifične potrebe partnerstva v okviru konzorcija. Namen je, da se bosta konzorcija med seboj povezovala in krepila sinergije.

Cilj je nadgradnja KTO in njihovo povezovanje ter sodelovanje v okviru dveh konzorcijev za krepitev področja prenosa znanja kot izhaja iz opredeljenih aktivnosti v predmetnem razpisu, strateškega patentiranja ter lajšanja prehoda znanstvenih spoznanj v gospodarsko prakso.

Predmet

Predmet javnega razpisa je sofinanciranje aktivnosti prenosa znanja kot izhaja iz opredeljenih aktivnosti v predmetnem razpisu, nastalih v JRO. 

Aktivnosti prenosa znanja, ki jih opravljajo KTO na JRO, so po tem razpisu oblikovane v štiri sklope aktivnosti, in sicer:

  1. Promocija dejavnosti KTO, dvig ozaveščenosti, mreženje in izmenjava dobrih praks
  2. Razvoj kompetenc, znanj in spretnosti ter zmogljivosti, potrebnih za podporo postopkov valorizacije znanja, ki vključujejo zaposlene v KTO in vse deležnike, od zaposlenih v KTO, kot tudi študentov
  3. Spremljanje in vrednotenje
  4. Postopki ščitenja in trženja intelektualne lastnine (IL)

Pogosta vprašanja in odgovori

Kontakt

Vprašanja, vezana na javni razpis, lahko pošiljate na elektronski naslov kto.mvzi@gov.si. Vaša vprašanja in naše odgovore bomo zbirali, objavljali in redno posodabljali na spletni strani.