Novice
Prilagodite izpis
-
Konstruktiven pogovor s Sindikatom policistov Slovenije
Minister za notranje zadeve Aleš Hojs se je skupaj s sodelavci sestal z vodstvom Sindikata policistov Slovenije.
-
Minister Hojs v Rogatcu tudi o čimprejšnjem vstopu Hrvaške v schengenski prostor
Današnji sestanek v Občini Rogatec je bil med drugim namenjen trem temam, ki so povezane z Ministrstvom za notranje zadeve, in sicer: nezakonitim migracijam, povračilu stroškov obmejnim občinam zaradi povečanega nadzora državne meje in sodelovanju med Občino Rogatec in Policijo. Srečanja v Rogatcu so se udeležili še minister za infrastrukturo Jernej Vrtovec ter predstavniki Policije in Direkcije RS za infrastrukturo.
-
Težava z delovanjem prostovoljne aplikacije #OstaniZdrav na napravah z operacijskim sistemom iOS uspešno odpravljena
Težavo z delovanjem prostovoljne aplikacije #OstaniZdrav na napravah z operacijskim sistemom iOS, ki se je pojavila včeraj, smo v sodelovanju z Applom uspešno odpravili. Težava se je pojavila zaradi sprememb ob zadnji nadgradnji sistema iOS (šlo je za težavo, vezano na nastavitev regije v operacijskem sistemu) in ni posledica kakršnekoli napake v aplikaciji #OstaniZdrav.
-
Obvestilo v zvezi z aplikacijo #OstaniZdrav za uporabnike operacijskih sistemov iOS
Z zadnjo posodobitvijo operacijskega sistema iOS na različico 13.7 nekateri uporabniki zaznavajo težave pri delovanju aplikacije #OstaniZdrav (na telefonih Apple).
-
Državni sekretar Kangler na prvem zasedanju organizacijskega odbora za svetovno prvenstvo v biatlonu na Pokljuki
Državni sekretar Franc Kangler se je danes na Bledu udeležil prvega zasedanja organizacijskega odbora Pokljuka za pripravo in izvedbo svetovnega prvenstva v biatlonu Mednarodne biatlonske zveze leta 2021 na Pokljuki. Zasedanje je bilo namenjeno predstavitvi poteka prvenstva, načrta priprav in investicij, ki so nujno potrebne za uspešno izvedbo.
-
Državna sekretarka Urška Ban na seji predsedstva Skupnosti občin Slovenije
V hotelu Sotelia v Občini Podčetrtek je potekala 9. seja predsedstva Skupnost občin Slovenije, ki sta se je v imenu Ministrstva za javno upravo (MJU) udeležila državna sekretarka Urška Ban in vodja Službe za lokalno samoupravo dr. Roman Lavtar.
-
Minister Hojs: starši naj bodo v prometu odgovorni in tako dober zgled svojim otrokom
Minister za notranje zadeve Aleš Hojs je na prvi šolski dan obiskal osnovni šoli v Škofji Loki. Učence Osnovne šole Škofja Loka – Mesto in Osnovne šole Ivana Groharja je opozoril predvsem na prometno varnost na poti v šolo.
-
Minister Koritnik ob prvem šolskem dnevu: "Izzive premagajte igraje in z nasmehom!"
Prvi september je vsako leto dan novih začetkov in izzivov, predvsem za učence prvih razredov in dijake prvih letnikov srednjih šol. Minister za javno upravo je ob prvem šolskem dnevu na šolskem dvorišču pozdravil učence Osnovne šole Koseze.
Minister Koritnik je mladim nadobudnežem najprej zaželel, da bi v šoli našli nova znanja in nove prijatelje ter, da se bodo z veseljem spominjali tega dne in vseh drugih, ki jih bodo preživeli v šoli. »Vem, da imate na tej šoli tople, prijazne učiteljice in učitelje, ki bodo skrbeli, da se boste v šoli dobro počutili,« je še dodal. -
Minister Boštjan Koritnik odprl panel o kibernetski varnosti v okviru 15. Blejskega strateškega foruma
Na 15. Blejskem strateškem forumu so pozornost posvetili tudi pereči problematiki kibernetske varnosti, in sicer v okviru panela »Is the Future of Cyberspace Only as a Domain of Conflict?«, ki ga je z uvodnim nagovorom odprl minister za javno upravo Boštjan Koritnik.
-
V nedeljo Srbija z rdečega na rumeni seznam, Hrvaška ostaja na rdečem
30. avgusta 2020 se Srbija črta z rdečega seznama držav s poslabšano epidemiološko sliko in se posledično uvrsti na rumeni seznam. Za Srbijo tako velja več izjem, ko karantena ne bo odrejena. Na zelenem seznamu ni sprememb, na njem je 19 držav. Hrvaška ostaja na rdečem seznamu.
-
Kangler zadovoljen z delovanjem Centra za tujce
Državni sekretar Franc Kangler in svetovalec ministra Boštjan Šefic sta danes nenapovedano obiskala Center za tujce v Postojni. Seznanila sta se s stanjem v centru in načinom njegovega delovanja, predvsem v luči očitkov v medijih v zadnjem času.
-
Spletni vprašalnik - študija Generalnega direktorata za trgovino Evropske komisije
Generalni direktorat za trgovino Evropske komisije izvaja študijo 'Dialog s civilno družbo in trgovinska politika'. Študija bo povzela sodelovanje s civilno družbo na področju trgovinske politike v državah članicah, popisala akterje civilne družbe na lokalni ravni in identificirala možne izboljšave in okrepitve odnosov na ravni Evropske unije.
-
Osnutek novega Zakona o elektronskih komunikacijah v javni obravnavi do 15. oktobra 2020
Ministrstvo za javno upravo je v javno obravnavo predložilo osnutek novega Zakona o elektronskih komunikacijah.
-
Minister sprejel ameriško veleposlanico
Minister za notranje zadeve Aleš Hojs je na vljudnostni obisk sprejel veleposlanico Združenih držav Amerike Lyndo C. Blanchard. Sogovornika sta se strinjala, da med državama ni odprtih vprašanj, sodelovanje med notranjima ministrstvoma in policijama pa sta ocenila kot zelo dobro. Sodelovanje poteka predvsem na področjih usposabljanja in izobraževanja policistov, izmenjave informacij in dobrih praks ter opreme.
-
Prvi šolski dan: poslanica ministra Hojsa
Objavljamo poslanico ministra za notranje zadeve Aleša Hojsa pred začetkom novega šolskega leta. Minister je pred začetkom novega šolskega leta učenkam in učencem zaželel varno pot v šolo.
-
Od jutri brez karantene tudi ožji družinski člani slovenskega državljana in zaradi nujnih poslovnih razlogov
S spremembo Odloka o odrejanju in izvajanju ukrepov za preprečitev širjenja nalezljive bolezni COVID-19 na mejnih prehodih na zunanji meji, na kontrolnih točkah na notranjih mejah in v notranjosti Republike Slovenije je določenih nekaj dodatnih izjem pri prehajanju meje, ki veljajo od 28. avgusta 2020.
-
Prvi sestanek Delovne skupine za obravnavo romske problematike: člani so ga ocenili kot uspešnega
Člani Delovne skupine za obravnavo romske problematike, ki ji predseduje državni sekretar Ministrstva za notranje zadeve dr. Anton Olaj, so na današnjem prvem sestanku prepoznali štiri problemske sklope.
-
Minister Boštjan Koritnik na seji Sveta Koroške regije: "Potrudil se bom, da zmanjšamo število belih lis širokopasovne infrastrukture na Koroškem."
Minister za javno upravo Boštjan Koritnik se je danes na povabilo županje občine Črna na Koroškem mag. Romane Lesjak udeležil seje sveta Koroške regije, na kateri je z županjami in župani spregovoril o širokopasovni infrastrukturi v določenih delih regije, ki še vedno sodijo med območja tako imenovanih belih lis.
-
Minister za javno upravo Boštjan Koritnik obiskal občini Braslovče in Žalec
Minister za javno upravo Boštjan Koritnik nadaljuje z napovedanimi rednimi obiski slovenskih občin. Danes je tako, poleg Črne na Koroškem, kjer se je udeležil seje Sveta Koroške regije, obiskal tudi Spodnje Savinjski občini Braslovče in Žalec.
-
Ministra za tesnejše sodelovanje med policijo in vojsko na meji
Ministra za notranje zadeve Aleš Hojs in za obrambo Matej Tonin sta se srečala na delovnem sestanku in dosedanje sodelovanje ocenila kot zelo dobro, v prihodnje pa ga želita še nadgraditi. Tako sta se dogovorila za še tesnejše sodelovanje med policijo in Slovensko vojsko pri nadzoru na naši južni meji.