Projekti in programi
Prilagodite izpis
-
Zaključen
Oktober - mesec požarne varnosti v letu 2022
V letu 2022 je tema projekta preprečitev požara na baterijah in poteka pod sloganom "Tudi baterije lahko zagorijo. Preprečite požar baterij".
-
Zaključen
Oktober - mesec požarne varnosti v letu 2021
V letu 2021 je tema projekta požarna varnost v povezavi s potresom, ki poteka pod sloganom Po potresu lahko tudi zagori!
-
Zaključen
Oktober - mesec požarne varnosti v letu 2020
V letu 2020 je tema projekta požarna varnost na dopustu in med preživljanjem prostega časa.
-
Zaključen
Oktober - mesec požarne varnosti v letu 2019
V letu 2019 je tema projekta požarna varnost v večstanovanjskih stavbah.
-
Zaključen
Informiranje in ozaveščanje prebivalcev Slovenije o ukrepih ob poplavah ter zgodnje alarmiranje in obveščanje poplavno ogroženih subjektov na območju pomembnega vpliva poplav
Med naravnimi nesrečami v Sloveniji poplave zaradi svoje silovitosti in pogostosti povzročajo največ materialne škode ter včasih zahtevajo tudi človeška življenja. Obvladovanje nevarnosti poplav obsega različne ukrepe za preprečitev nastanka poplav kot tudi ukrepe za zmanjšanje posledic poplav, med katerimi so zelo pomembni alarmiranje, obveščanje, informiranje in ozaveščanje prebivalcev za izvajanje osebne in vzajemne zaščite.
-
Zaključen
Projekt Praktična vaja civilne zaščite, #SIQUAKE2020
Slovenija je država s srednjo potresno nevarnostjo, pri čemer so učinki potresa lahko zelo veliki zaradi razmeroma plitvih žarišč potresa, precej visoke ranljivosti zaradi potresno neodpornih stavb in visoke stopnje ogroženosti, ki izhaja iz razmerja med mogočimi posledicami potresa in zmožnostjo države za odziv. Pas večje potresne nevarnosti z intenziteto VIII po Evropski potresni lestvici (EMS) poteka od severozahoda proti osrednjemu delu Slovenije in jugu ter jugovzhodu države. V tem območju, ki pokriva več kot polovico ozemlja in vključuje okrog 53 - odstotkov prebivalstva Slovenije, bi potres imel lahko velike posledice, zato je potrebna krepitev ukrepov preventive, pripravljenosti in odziva v primeru potresa.
-
Zaključen
Oktober - mesec požarne varnosti v letu 2017
V letu 2017 je tema projekta intervencijske poti in površine za gasilce.
-
Zaključen
Razvojno raziskovalni projekt »Oblikovanje celovitega modela vodenja odziva na nesreče za vse ravni vodenja na področju zaščite, reševanja in pomoči v Republiki Sloveniji«
Dvoletni projekt je naročilo in financiralo Ministrstvo za obrambo, Uprava RS za zaščito in reševanje, izvajalci projekta pa so bili Univerza v Ljubljani, Fakulteta za družbene vede (vodilni partner), Gasilska brigada Ljubljana, Gasilska zveza Slovenije, IGEA d.o.o., Inštitut za vodarstvo d.o.o., Mestna občina Ljubljana in strokovnjaki iz prakse.
-
Zaključen
Oktober - mesec požarne varnosti v letu 2016
V letu 2016 je tema projekta varstvo pred požarom ter varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami.
-
Zaključen
Oktober - mesec požarne varnosti v letu 2015
V letu 2015 je tema projekta evakuacija ob požaru.
-
Zaključen
POTROG
Raziskovalni projekti "Nadgradnja sistema za določanje potresne ogroženosti in odzivnosti za potrebe zaščite in reševanja v Sloveniji".