Skoči do osrednje vsebine
GOV.SI

Predstavitev dela vlade za dijake in dijakinje srednjih šol

Dekorativno: kolaž treh fotografij, ki prikazujejo dijake v prostorih vlade
Slovenskim srednjim šolam in gimnazijam omogočamo obisk sedeža Vlade Republike Slovenije v Ljubljani, na katerem se seznanijo z delom vlade in procesi oblikovanja javnih politik. Obisk in neposreden pogovor z vladnimi predstavniki mladim, ki s polnoletnostjo pridobijo volilno pravico, dajeta priložnost vpogleda in lažjega razumevanja političnih procesov upravljanja in odločanja.

Projekt izvaja Urad vlade za komuniciranje v sodelovanju s predstavniki ministrstev in Protokola Republike Slovenije. 

Cilja projekta sta:

Obisk dijakov traja dve uri. V prvi polovici programa predstavnik enega od ministrstev predstavi delo in naloge vlade ter z dijaki razpravlja o eni od aktualnih tem. V nadaljevanju dijaki spoznajo še delo Urada vlade za komuniciranje in Protokola Republike Slovenije.

Pri izvedbi obiska sodelujejo tudi:

Predstavitev dela vlade