Odnosi Slovenija - Estonija
Rdeče opozorilo zaradi močnega vetra
Agencija za okolje je zaradi močnega severnega vetra izdala rdeče opozorilo. Sunki vetra nad 100 km/h lahko lomijo veje, podirajo drevesa, odkrivajo strehe in povzročajo prekinitve v oskrbi z električno energijo. Gibanje na prostem je zaradi letečih predmetov lahko smrtno nevarno, zato pozivamo k povečani previdnosti.
Civilna zaščita je v visoki pripravljenosti. Uprava za zaščito in reševanje je preko regijskih centrov za obveščanje sprožila SI-ALARM, in sicer potisno sporočilo tretje stopnje. Opozorilo bo veljalo do 36 ur.
Napotki ob rdečem opozorilu zaradi močnega vetra
- ostanite v varnih, zaprtih prostorih,
- vrata in okna naj bodo zaprta,
- na prostem obstaja možnost smrtno nevarnih poškodb,
- ne vključujte se v promet, če res ni nujno potrebno,
- spremljajte meteorološka obvestila in opozorila ter informacije, ki jih posredujejo pristojne službe in organi.
Obvestilo Ministrstva za zunanje in evropske zadeve
Državljanom svetujemo, da pri načrtovanju poti v tujino preverite veljavnost svojih dokumentov, spremljate razmere na območju načrtovane poti, poskrbite za ustrezno potovalno zdravstveno zavarovanje, preverite pogoje vstopa v ciljno in tranzitne države ter upoštevate navodila tamkajšnjih oblasti. Izpolnite lahko tudi spletni obrazec o vašem potovanju v tujino. V državah ali delih držav, za katere je ministrstvo izdalo priporočilo visoke oziroma najvišje stopnje previdnosti (oranžno, rdeče ali črno opozorilo) je lahko nudenje konzularne pomoči državljanom omejeno, oteženo ali onemogočeno. Državljani s potovanjem na ta območja prevzemajo tudi večjo odgovornost za morebitne posledice, ki bi nastale zaradi nezmožnosti nudenja konzularne pomoči.
Novice
-
Vaja kibernetske obrambe in strateškega odločanja Locked Shields 2024
-
Gostili smo vljudnostni obisk veleposlanice Estonije
-
Digitalni vrh v Talinu o tem kako tehnologija prispeva k demokraciji in koristi družbi kot celoti
-
Konzultacije državnega sekretarja Marka Štucina v Talinu
-
Otvoritev festivala MENT in sprejem veleposlanic baltskih držav
-
Načelnik estonskih obrambnih sil zaključil obisk v Slovenski vojski
-
Ministrica za digitalno preobrazbo dr. Emilija Stojmenova Duh na uradnem obisku v Estoniji
-
Estonske in finske rešitve kot primer dobre prakse za slovensko zdravstvo
-
Državni sekretar dr. Raščan v Talinu o krepitvi sodelovanja med Slovenijo in Estonijo
-
Novi veleposlaniki predali poverilna pisma
Gospodarsko sodelovanje
Vse potrebne informacije o gospodarskem sodelovanju in poslovnih priložnostih v Estoniji najdete na spletni strani Izvozno okno.
Kulturno sodelovanje
Več o promociji slovenske kulture v državi izveste na portalu Culture.si. Na voljo vam je tudi koledar kulturnih dogodkov slovenskih umetnikov v državi.
Mednarodne pogodbe in drugi akti med državama
Mednarodne pogodbe in druge akte najdete na spletni strani Pravno-informacijskega sistema Republike Slovenije.