Skoči do osrednje vsebine

  • Biti vedno dosegljiv (angleško digitally yours) je postala realnost mnogih delovnih mest, pri čemer pričakovanje po nenehni dostopnosti ustvarja pritisk na zaposlene in predstavlja tveganje za varnost ter zdravje zaposlenih. Slovenija je ena izmed prvih držav, ki je lani novembra uzakonila pravico do odklopa s sprejemom novele Zakona o delovnih razmerjih (novela ZDR-1D).

  • Vsako leto v mesecu oktobru (43. teden v letu) poteka evropski teden varnosti in zdravja pri delu, ki predstavlja vrhunec kampanje Zdravo delovno okolje. V tem tednu po vsej Evropi poteka na stotine dogodkov ozaveščanja o različnih témah varnosti in zdravja pri delu.

  • Svetovni dan duševnega zdravja, ki ga vsako leto obeležujemo 10. oktobra, je bil ustanovljen leta 1992 s strani Svetovne zveze za duševno zdravje (WFMH) in ga priznava tudi Svetovna zdravstvena organizacija (WHO). Namen te obletnice je ozaveščanje in spodbujanje skrbi za duševno zdravje po vsem svetu, kar se dosega skozi različne pobude in dejavnosti.

Novice

  • Diskriminacija pri božičnicah

    Zaradi različnih sodnih praks dveh višjih sodišč – upravnega sodišča ter višjega delovnega in socialnega sodišča – je Vrhovno sodišče obravnavalo individualni delovni spor in vsebinsko odločilo o nedopustnosti neenakega obravnavanja zaposlenih pri izplačilu nagrade za poslovno uspešnost oziroma božičnice v primeru odsotnosti z dela zaradi bolezni.

  • Glavna inšpektorica za delo z veleposlanico Indije o zaposlovanju indijskih državljanov v Sloveniji

    Glavna inšpektorica za delo Katja Čoh-Kragolnik je v četrtek, 26. septembra, na sedežu Inšpektorata za delo (IRSD) sprejela veleposlanico Indije, njeno ekscelenco Namrato S. Kumar. V pogovoru sta se osredotočili na problematiko zaposlovanja indijskih državljanov v Sloveniji.

  • Poročilo o delu Inšpektorata za delo za leto 2023

    Odbor za delo, družino, socialne zadeve in invalide Državnega zbora je danes obravnaval Poročilo o delu Inšpektorata Republike Slovenije za delo za leto 2023.