Direktorat za starejše, dolgotrajno oskrbo in deinstitucionalizacijo
Slovenijo prizadela najhujša ujma doslej
Med naše naloge spadata tudi storitev varstvo, vodenje in zaposlitev pod posebnimi pogoji ter institut družinskega pomočnika, ki sta namenjena osebam z motnjo v duševnem in/ali telesnem razvoju. Osredotočeni smo na zagotavljanje javne mreže služb in izvajalskih organizacij na področju socialnega varstva, domovi za starejše, varstveno-delovni centri, centri za usposabljanje in posebni socialni zavodi, v skladu s strateškimi razvojnimi dokumenti, sprejetimi na ravni države.
Deinstitucionalizacija je širši družbeni proces, katerega končni cilj je vzpostavljen sistem skupnostnih služb, individualno prilagojenih uporabnicam in uporabnikom, ki je sposoben prilagajanja spremembam in novim potrebam.
Sodelujemo tudi pri oblikovanju in izvajanju projektov s področja evropskih skladov in drugih programov EU ter pri poročanju o njih.
Področja in teme
-
Varstvo starejših
Domovi za starejše, pomoč na domu, dnevno varstvo, večgeneracijski centri, demenca, mreža programov za starejše, nacionalni program socialnega varstva, skupnostne oblike socialnega varstva, vloga dom za starejše
-
Varstvo oseb s posebnimi potrebami
Institucionalno varstvo odraslih, varstveno delovni centri, zavodi za usposabljanje, duševno zdravje, posebni zavodi, družinski pomočnik, vdc, cudv
Organizacijske enote direktorata
-
Sektor za upravljanje izvajalskih organizacij
Ministrstvo za solidarno prihodnost
Direktorat za starejše, dolgotrajno oskrbo in deinstitucionalizacijoDunajska cesta 21
1000 Ljubljana -
Sektor za dolgotrajno oskrbo in deinstitucionalizacijo
Ministrstvo za solidarno prihodnost
Direktorat za starejše, dolgotrajno oskrbo in deinstitucionalizacijoDunajska cesta 21
1000 Ljubljana
Publikacija
-
Brošure, publikacije
- Deinstitucionalizacija v Sloveniji (PDF, 547 KB)