Skoči do osrednje vsebine

6. Vlada Republike Slovenije (od 30. novembra 2000 do 19. decembra 2002)

dr. Janez Drnovšek
predsednik vlade - izvoljen 16. 11. 2000 - prenehala funkcija 19. 12. 2002 (odstop 2. 12. 2002 po izvolitvi za predsednika države)

Člani

mag. Anton Rop
minister za finance - imenovan 30. 11. 2000 - prenehala funkcija 19. 12. 2002

dr. Rado Bohinc
minister za notranje zadeve - imenovan 30. 11. 2000 - prenehala funkcija 19. 12. 2002

dr. Dimitrij Rupel
minister za zunanje zadeve - imenovan 30. 11. 2000 - prenehala funkcija 19. 12. 2002

mag. Ivan Bizjak
minister za pravosodje - imenovan 30. 11. 2000 - prenehala funkcija 19. 12. 2002

dr. Anton Grizold
minister za obrambo - imenovan 30. 11. 2000 - prenehala funkcija 19. 12. 2002

dr. Vlado Dimovski
minister za delo, družino in socialne zadeve - imenovan 30. 11. 2000 - prenehala funkcija 19. 12. 2002

dr. Tea Petrin
ministrica za gospodarstvo - imenovana 30. 11. 2000 - prenehala funkcija 19. 12. 2002

mag. Franc But
minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano - imenovan 30. 11. 2000 - prenehala funkcija 19. 12. 2002

Andreja Rihter
ministrica za kulturo - imenovana 30. 11. 2000 - prenehala funkcija 19. 12. 2002

mag. Janez Kopač
minister za okolje, prostor in energijo - imenovan 30. 11. 2000 - prenehala funkcija 19. 12. 2002

Jakob Presečnik
minister za promet - imenovan 30. 11. 2000 - prenehala funkcija 19. 12. 2002

dr. Lucija Čok
ministrica za šolstvo, znanost in šport - imenovana 30. 11. 2000 - prenehala funkcija 19. 12. 2002

dr. Dušan Keber
minister za zdravje - imenovan 30. 11. 2000 - prenehala funkcija 19. 12. 2002

dr. Pavel Gantar
minister za informacijsko družbo - imenovan 11. 1. 2001 - prenehala funkcija 19. 12. 2002

Igor Bavčar
minister brez resorja, pristojen za evropske zadeve - imenovan 30. 11. 2000 - prenehala funkcija 24. 1. 2002

dr. Janez Potočnik
minister brez resorja, pristojen za evropske zadeve - imenovan 24. 1. 2002 - prenehala funkcija 19. 12. 2002

Iskalnik