Skoči do osrednje vsebine

13. Vlada Republike Slovenije od 13. septembra 2018 do 13. marca 2020

Koronavirus (SARS-CoV-2)

Aktualne informacije in navodila najdete na strani Koronavirus (SARS-CoV-2).

Se želite cepiti proti covid-19? Prijavite se!

Na pametne telefone si namestimo aplikacijo #OstaniZdrav, ki nam sporoči, ali smo bili v stiku z okuženo osebo.

Nosimo zaščitno masko, redno si umivajmo in razkužujmo roke, poskrbimo za pravilno higieno kašlja ter ohranimo medosebno razdaljo dveh metrov.

Marjan Šarec
predsednik vlade – izvoljen 25. avgusta 2018
spletno mesto

Kabinet predsednika vlade
dr. Anja Kopač Mrak - državna sekretarka, imenovana od 14. septembra 2018
Roman Kirn - državni sekretar, imenovan 14. septembra 2018, prenehanje funkcije 31. marca 2019
mag. Igor Mally - državni sekretar, imenovan 14. septembra 2018
Uroš Prikl - državni sekretar, imenovan 14. septembra 2018
mag. Vojmir Urlep - državni sekretar, imenovan 14. septembra 2018, prenehanje funkcije 31. decembra 2019
dr. Damir Črnčec - državni sekretar, imenovan 14. septembra 2018, prenehanje funkcije 12. marca 2020
Peter Vilfan - državni sekretar, imenovan 1. januarja 2019, prenehanje funkcije 4. marca 2019
Franc Vesel - državni sekretar, imenovan 1. aprila 2019
mag. Tadeja Forštner Perklič - državna sekretarka, imenovana 8. aprila 2019

Podpredsedniki vlade
mag. Alenka Bratušek
dr. Miroslav Cerar
Karl Viktor Erjavec
dr. Jernej Pikalo

Člani

Ministrstvo za zunanje zadeve

dr. Miroslav Cerar - minister, imenovan 13. septembra 2018
Simona Leskovar - državna sekretarka, imenovana 14. septembra 2018, prenehanje funkcije 1. decembra 2019
mag. Dobran Božič - državni sekretar, imenovan 14. septembra 2018
Matej Marn - državni sekretar, imenovan 2. decembra 2019

Ministrstvo za notranje zadeve

Boštjan Poklukar - minister, imenovan 13. septembra 2018
Natalija Kovač Jereb - državna sekretarka, imenovana 14. septembra 2018, prenehanje funkcije 25. oktobra 2018
mag. Sandi Čurin - državni sekretar, imenovan 14. septembra 2018
mag. Melita Šinkovec - državna sekretarka, imenovana 26. oktobra 2018

Ministrstvo za obrambo

Karl Viktor Erjavec - minister, imenovan 13. septembra 2018
mag. Miloš Bizjak - državni sekretar, imenovan 14. septembra 2018
dr. Klemen Grošelj - državni sekretar, imenovan 14. septembra 2018, prenehanje funkcije 2. julija 2019
mag. Nataša Dolenc - državna sekretarka, imenovana 22. julija 2019

Ministrstvo za finance

dr. Andrej Bertoncelj - minister, imenovan 13. septembra 2018
mag. Mateja Vraničar Erman - državna sekretarka, imenovana 15. septembra 2018, prenehanje funkcije 25. oktobra 2018
Metod Dragonja - državni sekretar, imenovan 14. septembra 2018
mag. Saša Jazbec - državna sekretarka, imenovana 21. septembra 2018
Natalija Kovač Jereb - državna sekretarka, imenovana 26. oktobra 2018
mag. Alojz Stana - državni sekretar, imenovan 25. januarja 2019

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo

Zdravko Počivalšek - minister, imenovan 13. septembra 2018
mag. Aleš Cantarutti - državni sekretar, imenovan 14. septembra 2018
Eva Štravs Podlogar - državna sekretarka, imenovana decembra oktobra 2018

Ministrstvo za pravosodje

Andreja Katič - ministrica, imenovan 13. septembra 2018
dr. Dominika Švarc Pipan - državna sekretarka, imenovana 24. septembra 2018
Gregor Strojin - državni sekretar, imenovan 14. septembra 2018

Ministrstvo za javno upravo

Rudi Medved - minister, imenovan 13. septembra 2018
Leon Behin - državni sekretar, imenovan 21. septembra 2018
Mojca Ramšak Pešec - državna sekretarka, imenovana 15. oktobra 2018

Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti

mag. Ksenija Klampfer - ministrica, imenovan 13. septembra 2018
Breda Božnik - državna sekretarka, imenovana 14. septembra 2018, prenehanje funkcije 5. avgusta 2019
Tilen Božič - državni sekretar, imenovan 5. oktobra 2018
Urban Krajcar - državni sekretar, imenovan 9. septembra 2019

Ministrstvo za zdravje

Aleš Šabeder - minister, imenovan 27. marca 2019
Samo Fakin
- minister, imenovan 13. septembra 2018, prenehanje funkcije 20. marca 2019
mag. Pia Vračko - državna sekretarka, imenovana 28. septembra 2018, prenehanje funkcije 20. marca 2019
dr. Tomaž Pliberšek - državni sekretar, imenovan 28. marca 2019
prim. Simona Repar Bornšek - državna sekretarka, imenovana 1. junija 2019

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport

dr. Jernej Pikalo - minister, imenovan 13. septembra 2018
Martina Vuk - državna sekretarka, imenovana 14. septembra 2018
dr. Jernej Štromajer - državni sekretar, imenovan 17. septembra 2018

Ministrstvo za infrastrukturo

mag. Alenka Bratušek - ministrica, imenovan 13. septembra 2018
mag. Bojan Kumer - državni sekretar, imenovan 14. septembra 2018
Nina Mauhler - državna sekretarka, imenovana 1. oktobra 2018

Ministrstvo za kulturo

mag. Zoran Poznič - minister, imenovan 8. marca 2019
Dejan Prešiček
- minister, imenovan 13. septembra 2018, prenehanje funkcije 29. januarja 2019
Jan Škoberne - državni sekretar, imenovan 14. septembra 2018, prenehanje funkcije 29. januarja 2019
mag. Vojko Stopar - državni sekretar, imenovan 24. septembra 2018, prenehanje funkcije 29. januarja 2019
dr. Tanja Kerševan Smokvina - državna sekretarka, imenovana 14. marca 2019
mag. Petra Culetto - državna sekretarka, imenovana 14. marca 2019

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano

dr. Aleksandra Pivec - minister, imenovan 13. septembra 2018
mag. Tanja Strniša - državna sekretarka, imenovana 14. septembra 2018, prenehanje funkcije 30. avgusta 2019
dr. Jože Podgoršek - državni sekretar, imenovan 14. septembra 2018
Damjan Stanonik - državni sekretar, imenovan 9. septembra 2019

Ministrstvo za okolje in prostor

Simon Zajc - minister, imenovan 27. marca 2019 
Jure Leben
- minister, imenovan 13. septembra 2018, prenehanje funkcije 20. marca 2019 
Aleš Prijon - državni sekretar, imenovan 14. septembra 2018
Simon Zajc - državni sekretar, imenovan 28. septembra 2018, prenehanje funkcije 27. marca 2019
Marko Maver - državni sekretar, imenovan 28. marca 2019

Urad Vlade RS za Slovence v zamejstvu in po svetu

Peter Jožef Česnik - minister, imenovan 13. septembra 2018
Olga Belec - državna sekretarka, imenovana 1. oktobra 2018

Služba Vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko

dr. Angelika Mlinar - ministrica, imenovana 19. decembra 2019 
dr. Iztok Purič
- minister, imenovan 19. decembra 2018, prenehanje funkcije 1. oktobra 2019 
Marko Bandelli
- minister, imenovan 13. septembra 2018, prenehanje funkcije 19. novembra 2018
dr. Nevenka Ribič - državna sekretarka, imenovana 20. decembra 2018, prenehanje funkcije 19. decembra 2019
Aleš Bucik - državni sekretar, imenovan 28. januarja 2020