Skoči do osrednje vsebine

11. Vlada Republike Slovenije od 20. marca 2013 do 18. septembra 2014

Koronavirus (SARS-CoV-2)

Aktualne informacije in navodila najdete na strani Koronavirus (SARS-CoV-2).

Na pametne telefone si namestimo aplikacijo #OstaniZdrav, ki nam sporoči, ali smo bili v stiku z okuženo osebo.

Nosimo zaščitno masko, redno si umivajmo in razkužujmo roke, poskrbimo za pravilno higieno kašlja ter ohranimo medosebno razdaljo dveh metrov.

mag. Alenka Bratušek
predsednica vlade – izvoljena 27. 2. 2013
spletno mesto: http://www.nekdanji-pv.gov.si/2013-2014/ 

Kabinet predsednika vlade
Tamara Vonta – državna sekretarka - imenovana 1. 4. 2013
Dušan Kumer - državni sekretar - imenovan 1. 4. 2013
Dušan Kričej - državni sekretar - imenovan 1. 4. 2013
Gašpar Gašpar Mišič - državni sekretar - imenovan 1. 4. 2013 – prenehanje funkcije 22. 8. 2013
Jernej Pavlič - državni sekretar - imenovan 1. 4. 2013
Matija Sevšek - državni sekretar - imenovan 1. 5. 2013
Jože Sironič – državni sekretar – imenovan 1. 5. 2013
dr. Boris Jesih – državni sekretar – imenovan 17. 3. 2014

Člani

Ministrstvo za finance

Dr. Uroš Čufer - minister
mag. Mateja Vraničar - državna sekretarka - imenovana 25. 3. 2013
mag. Mitja Mavko - državni sekretar - imenovan 15. 4. 2013 – razrešen 30. 7. 2014

Ministrstvo za notranje zadeve in javno upravo

dr. Gregor Virant – minister
mag. Renata Zatler – državna sekretarka – imenovana 21. 3. 2013 – razrešena 31. 7. 2014
Boštjan Šefic - državni sekretar – imenovan 4. 4. 2013

Ministrstvo za zunanje zadeve

Karl Viktor Erjavec – minister
mag. Igor Senčar - državni sekretar – imenovan 21. 3. 2013
dr. Božo Cerar - državni sekretar – imenovan 21. 3. 2013 – razrešen 2. 9. 2013
Bogdan Benko – državni sekretar – imenovan 3. 9. 2013

Ministrstvo za pravosodje

dr. Senko Pličanič - minister
Tina Brecelj - državna sekretarka – imenovana 25. 3. 2013

Ministrstvo za obrambo

Roman Jakič – minister
Zoran Klemenčič - državni sekretar – imenovan 29. 3. 2013

Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti

Dr. Anja Kopač Mrak – ministrica
Dejan Levanič – državni sekretar – imenovan 1. 4. 2013
Martina Vuk - državna sekretarka – imenovana 15. 3. 2014
Miloš Pavlica – državni sekretar – imenovan 4. 11. 2013, razrešen 14. 3. 2014

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo

Metod Dragonja – minister – imenovan 24. 2. 2014
dr. Uroš Čufer – minister – od 11. 12. 2013 do 24. 2. 2014 začasno opravlja funkcijo
mag. Stanko Stepišnik – minister – imenovan 20. 3. 2013 – prenehanje funkcije 29. 11. 2013
mag. Monika Kirbiš Rojs - državna sekretarka - imenovana 25. 3. 2013 – razrešena 30. 9. 2013
mag. Uroš Rožič - državni sekretar - imenovan 25. 3. 2013 – razrešen 31. 5. 2013
Andreja Kert – državna sekretarka – imenovana 11. 6. 2013 - razrešena 28. 2. 2014
Janko Burgar – državni sekretar – imenovan 15. 3. 2014

Ministrstvo za kmetijstvo in okolje

mag. Dejan Židan – minister
mag. Andreja Jerina - državna sekretarka – imenovana 15. 4. 2013 – razrešena 3. 8. 2014
mag. Tanja Strniša - državna sekretarka - imenovana 22. 3. 2013

Ministrstvo za infrastrukturo in prostor

Samo Omerzel - minister - imenovan 2. 4. 2013
Igor Maher – minister – imenovan 20. 3. 2013 – prenehanje funkcije 2. 4. 2013
mag. Bojan Babič - državni sekretar – imenovan 30. 5. 2013
mag. Bojan Kumer – državni sekretar – imenovan 30. 5. 2013 – razrešen 31. 7. 2014

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport

dr. Jernej Pikalo – minister
Aljuš Pertinač - državni sekretar - imenovan 25. 3. 2013
dr. Mirko Pečarič - državni sekretar - imenovan 25. 3. 2013

Ministrstvo za kulturo

dr. Uroš Grilc – minister
dr. Aleš Črnič – državni sekretar – imenovan 25. 3. 2013

Ministrstvo za zdravje

mag. Alenka Bratušek – predsednica vlade v funkciji ministrice od 15. 4. 2014
Dr. Alenka Trop Skaza – ministrica – imenovana 24. 2. 2014 – prenehanje funkcije 3. 4. 2014
Karl Viktor Erjavec – od 11. 12. 2013 do 24. 2. 2014 začasno opravlja funkcijo
Tomaž Gantar– minister – imenovan 20. 3. 2013 – prenehanje funkcije 29. 11. 2013
Brigita Čokl - državna sekretarka – imenovana 21. 3. 2013 – prenehanje funkcije 24. 2. 2014
Nina Pirnat, dr. med. – državna sekretarka – imenovana 26. 2. 2014

Urad Vlade RS za Slovence v zamejstvu in po svetu

Gorazd Žmauc – minister brez resorja – imenovan 24. 2. 2014
Tina Komel – ministrica brez resorja – imenovana 20. 3. 2013 – prenehanje funkcije 24. 2. 2014
dr. Boris Jesih - državni sekretar - imenovan 21. 3. 2013 - razrešen 4. 3. 2014
Brigita Čokl – državna sekretarka – imenovana 5. 3. 2014

Služba Vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko

Andreja Kert – državna sekretarka – imenovana 1. 3. 2014