Skoči do osrednje vsebine

10. Vlada Republike Slovenije od 10. februarja 2012 do 20. marca 2013

Koronavirus (SARS-CoV-2)

Aktualne informacije in navodila najdete na strani Koronavirus (SARS-CoV-2).

Na pametne telefone si namestimo aplikacijo #OstaniZdrav, ki nam sporoči, ali smo bili v stiku z okuženo osebo.

Nosimo zaščitno masko, redno si umivajmo in razkužujmo roke, poskrbimo za pravilno higieno kašlja ter ohranimo medosebno razdaljo dveh metrov.

Janez Janša
predsednik vlade – izvoljen 4. 2. 2012
Spletno mesto: http://www.nekdanji-pv.gov.si/2012-2013/  

Kabinet predsednika vlade
Ljubomil Jasnič - državni sekretar - imenovan 10. 2. 2012
Janez Ujčič - državni sekretar - imenovan 10. 2. 2012
mag. Lovro Lončar - državni sekretar - imenovan 10. 2. 2012
Barbra Borota - državna sekretarka - imenovana 29. 2. 2012
Tone Kajzer - državni sekretar - imenovan 20. 9. 2012
Bernard Brščič - državni sekretar - imenovan 12. 10. 2012

Člani

Ministrstvo za finance

Janez Janša - predsednik vlade in minister – imenovan 1. 2. 2013
dr. Janez Šušteršič - minister - imenovan 10. 2. 2012 – prenehala funkcija 31. 1. 2013
dr. Andrej Šircelj - državni sekretar - imenovan 1. 2. 2013
mag. Marko Pogačnik - državni sekretar - imenovan 1. 2. 2013
Aleš Živkovič - državni sekretar - imenovan 16. 2. 2012 – prenehala funkcija 31. 1. 2013
Dejan Krušec - državni sekretar - imenovan 16. 2. 2012 – prenehala funkcija 31. 1. 2013

Ministrstvo za notranje zadeve

dr. Vinko Gorenak – minister – imenovan 10. 2. 2012
mag. Robert Marolt - državni sekretar – imenovan 16. 2. 2012
Barbara Brezigar - državna sekretarka – imenovana 1. 4. 2012  

Ministrstvo za zunanje zadeve

Karl Erjavec - minister – imenovan 10. 2. 2012
mag. Igor Senčar - državni sekretar – imenovan 10. 2. 2012
dr. Božo Cerar - državni sekretar – imenovan 10. 2. 2012

Ministrstvo za pravosodje in javno upravo

Zvonko Černač - minister– imenovan 1. 2. 2013
Senko Pličanič - minister - imenovan 10. 2. 2012 – prenehala funkcija 31. 1. 2013
Mojca Kucler Dolinar - državna sekretarka – imenovana 1. 2. 2013
Helmut Hartman - državni sekretar - imenovan 26. 4. 2012 - prenehala funkcija 31. 1. 2013

Ministrstvo za obrambo

Aleš Hojs – minister – imenovan 10. 2. 2012
Peter Stavanja - državni sekretar – imenovan 16. 2. 2012

Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve

mag. Andrej Vizjak - minister – imenovan 10. 2. 2012
Patricia Čular - državna sekretarka – imenovana 10. 2. 2012

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo

mag. Radovan Žerjav – minister – imenovan 10. 2. 2012
mag. Monika Kirbiš Rojs - državna sekretarka - imenovana 10. 2. 2012
mag. Uroš Rožič - državni sekretar - imenovan 16. 3. 2012

Ministrstvo za kmetijstvo in okolje

Franc Bogovič – minister – imenovan 10. 2. 2012
Branko Ravnik - državni sekretar – imenovan 17. 2. 2012
Marjeta Peterlin - državna sekretarka - imenovana 2. 4. 2012, razrešena 4. 11. 2012

Ministrstvo za infrastrukturo in prostor

Zvonko Černač - minister - imenovan 10. 2. 2012
dr. Igor Šalamun - državni sekretar – imenovan 10. 2. 2012

Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport

dr. Žiga Turk – minister – imenovan 10. 2. 2012
Aleksander Zorn - državni sekretar - imenovan 10. 2. 2012
Mojca Škrinjar - državna sekretarka - imenovana 16. 2. 2012

Ministrstvo za zdravje

dr. Tomaž Gantar - minister - imenovan 10. 2. 2012
Brigita Čokl - državna sekretarka – imenovana 1. 3. 2012

Urad za Slovence v zamejstvu in po svetu

Ljudmila Novak - ministrica brez resorja – imenovana 10. 2. 2012
Matjaž Longar - državni sekretar - imenovan 10. 2. 2012