GOV.SI

Vsebinska prenova strani še ni zaključena, zato so nekatere vsebine še nepopolne. Prosimo za razumevanje.

Ministrstvo za zdravje vodi:

  • Aleš Šabeder: 27. 3. 2019 –

Ministrstvo za zdravje so od leta 1990 vodili:

  • Marjan Šarec, predsednik Vlade RS v funkciji ministra za zdravje: 20.3. 2019 – 27. 3. 2019
  • Samo Fakin: 13. 9. 2018 – 20.3. 2019
  • Milojka Kolar Celarc: 18. 9. 2014 – 13. 9. 2018
  • mag. Alenka Bratušek, predsednica vlade v funkciji ministrice za zdravje: 16. 4. 2014 – 18. 9. 2014
  • dr. Alenka Trop Skaza:  25. 2. 2014 – 15.4.2014
  • Karl Erjavec, minister v funkciji ministra za zdravje: 12. 12. 2013 – 24. 2. 2014
  • Tomaž Gantar: 11. 2. 2012 – 11. 12.  2013
  • Dorijan Marušič: 7. 4. 2010 – 10. 2. 2012
  • Borut Miklavčič: 22. 11. 2008 – 7. 4. 2010
  • Zofija Mazej Kukovič: 11. 9. 2007 – 21. 11. 2008
  • mag. Andrej Bručan: 3. 12. 2004 – 10. 9. 2007
  • dr. Dušan Keber: 30. 11. 2000 – 3. 12. 2004
  • mag. Andrej Bručan: 8. 6. 2000 – 30. 11. 2000
  • dr. Marjan Jereb: 27. 1. 1997 – 7. 6. 2000
  • dr. Božidar Voljč:16. 1. 1992 – 27. 2. 1997
  • dr. Katja Boh: 17. 5. 1990 – 15. 1. 1992