Skoči do osrednje vsebine

Odnosi Slovenija - Monako

Obvestilo Ministrstva za zunanje in evropske zadeve

Državljanom svetujemo, da pri načrtovanju poti v tujino preverite veljavnost svojih dokumentov, spremljate razmere na območju načrtovane poti, poskrbite za ustrezno potovalno zdravstveno zavarovanje, preverite pogoje vstopa v ciljno in tranzitne države ter upoštevate navodila tamkajšnjih oblasti. Izpolnite lahko tudi spletni obrazec o vašem potovanju v tujino. V državah ali delih držav, za katere je ministrstvo izdalo priporočilo visoke oziroma najvišje stopnje previdnosti (oranžno, rdeče ali črno opozorilo) je lahko nudenje konzularne pomoči državljanom omejeno, oteženo ali onemogočeno. Državljani s potovanjem na ta območja prevzemajo tudi večjo odgovornost za morebitne posledice, ki bi nastale zaradi nezmožnosti nudenja konzularne pomoči.

Politično sodelovanje

Slovenijo in Monako družijo številne podobnosti, delita številne skupne interese (varovanje okolja in narave, dejavnost na področju človekovih pravic, humanitarnih aktivnosti), zato še posebej dobro sodelujeta v Svetu Evrope, Organizaciji združenih narodov in Mednarodni organizaciji za Frankofonijo.

Monako je Slovenijo (tako kot Francija in ostale članice EU) priznal 15. januarja 1992, diplomatski odnosi so bili sklenjeni 23. aprila 1992 (kot s Francijo).

Mednarodne pogodbe in drugi akti med državama

Mednarodne pogodbe in druge akte najdete na spletni strani Pravno-informacijskega sistema Republike Slovenije.