Skoči do osrednje vsebine
GOV.SI
CYSSDE je evropski projekt, namenjen izboljšanju kibernetske varnosti operaterjev bistvenih storitev ter malih in srednje velikih podjetij. Obravnava znane ranljivosti ter organizacijam pomaga pri skladnosti z direktivo NIS2. Projekt to dosega z organizacijo razpisov za podporo državam članicam, razvojem metod in scenarijev za kibernetsko varnost ter sodelovanjem z nacionalnimi centri za kibernetsko varnost za izboljšanje zmogljivosti preizkusov vdora po vsej Evropi.

PRILOŽNOST ZA FINANCIRANJE NA PODROČJU KIBERNETSKE VARNOSTI

Projekt CYSSDE ima predvidena sredstva za izvajanje penetracijskih testov in ocen ranljivosti, kar omogoča organizacijam, da proaktivno prepoznajo, ocenijo in zmanjšajo morebitna varnostna tveganja.

S podporo teh ključnih varnostnih ocen iniciativa CYSSDE organizacijam omogoča proaktivno prepoznavanje, ocenjevanje in zmanjševanje morebitnih varnostnih tveganj v njihovih sistemih. Ta celovit pristop ne le povečuje odpornost organizacij, temveč tudi varuje kritične podatke pred kibernetskimi grožnjami ter zagotavlja močnejšo in varnejšo digitalno infrastrukturo za vse sodelujoče subjekte.

V aprilu 2025 je bil zaključen razpis za možnost 50 % sofinanciranja na organizacijo ter do 18 mesecev prilagojenega programa podpore in mentorstva. Prijave so bile odprte za podjetja s sedežem v državah članicah EU, javne organe in raziskovalne centre.

CYSSDE je iskal različne vrste organizacij za izvajanje preizkusov vdora, bodisi posamezna podjetja bodisi konzorcije (največ dve organizaciji). Sem spadajo tehnološki ponudniki, podjetja za kibernetsko varnost, raziskovalne ustanove (javne in zasebne) ter druge sorodne organizacije.

Konec leta 2025 je predviden nov razpis, tako da zainteresirane vabimo k spremljanju projekta CYSSDE na spletni strani projekta, o vsem pa vas bomo obveščali tudi na NCC-SI socialnih medijih.

V sklopu Urada za informacijsko varnost, Nacionalni koordinacijski center za kibernetsko varnost NCC-SI opravlja vlogo komunikatorja projekta CYSSDE v Sloveniji.

Projekt je sofinanciran iz programa Digitalna Evropa Evropske unije v okviru pogodbe o dodelitvi sredstev 101158471 in ga podpira Evropski kompetenčni center za kibernetsko varnost in njegovi člani.