Minister Zajc podpisal sporazum o spodbujanju zmanjšanja uporabe plastičnega pribora v občinah
Ob podpisu sporazuma je minister Simon Zajc izpostavil, da se »boj proti odpadkom začne pri nas samih in da je zmanjševanje uporabe plastike za enkratno uporabo korak v pravo smer za manj odpadkov.«
Dr. Jevšek je ob podpisu povedal, da se »zavedamo problematike vztrajnega porasta nastajanja plastičnih odpadkov in odlaganja plastičnih odpadkov v okolje in negativnega vpliva na okolje, zdravje in gospodarstvo in želimo prispevati k rešitvam«.
S podpisom tega sporazuma se želi spodbuditi občine k manjši uporabi plastike in k varovanju okolja. Občine tako s svojimi ravnanji prispevajo k povečanju ozaveščanja o resnosti problematike in posledicah prekomerne uporabe plastičnih izdelkov za enkratno uporabo pri občankah in občanih.
Minister je 15. maja s predsednico Trgovinske zbornice Slovenije mag. Maričo Lah podpisal dogovor o zmanjšanju prodaje plastičnih nosilnih vrečk na blagajnah maloprodajnih mest v trgovinski dejavnosti, 11. novembra pa z v. d. direktorja Turistično gostinske zbornice Slovenije Fedjem Pobegajlom kodeks o zmanjšanju uporabe plastičnega pribora v gostinskih dejavnostih.