Ministrica Rifelj nadaljuje pogovore z župani v neurju prizadetih občin
Ministrica mag. Rifelj in državni sekretar Lovšin sta se z županom Komende pogovarjala o ukrepih in nadaljnjih korakih glede sanacije v občini. Kot poudarja župan Jurij Kern, je namreč škoda zelo velika in presega zmožnosti občine. Ministrica in državni sekretar sta s predstavniki občine govorila o postopkih ukrepanja ob naravnih nesrečah.
Podrobno sta se seznanila tudi s težavami, s katerimi se zaradi neurja in odprave posledic srečuje Komenda. Glede tega je župan izpostavil kopičenje velikih količin odpadkov, ki so nastali v neurju, predvsem zaradi podrte ali poškodovane infrastrukture in poslopij. Kot sta poudarila ministrica in državni sekretar, bo država tudi na področju zbiranja in odlaganja odpadkov, ki so nastali v neurju, iskala možne rešitve v okviru vseh možnosti, ki so na voljo.