Skoči do osrednje vsebine
GOV.SI

Ministrica Rifelj nadaljuje pogovore z župani v neurju prizadetih občin

Ministrica za okolje in prostor mag. Polona Rifelj z župani občin, ki so jih minuli teden prizadela huda neurja, nadaljuje pogovore o tem, kako lahko država pomaga za čim hitrejšo in učinkovito sanacijo. Ministrica in državni sekretar Peter Lovšin sta se o tem danes pogovarjala z županom občine Komenda Jurijem Kernom.
Ministrica (na levi strani), župan (na sredini) in državni sekretar (na desni strani) sedijo za mizo

Ministrica mag. Rifelj in državni sekretar Lovšin sta se z županom Komende Jurijem Kernom pogovarjala o ukrepih sanacije v občini. | Avtor: Ministrstvo za okolje in prostor

Ministrica mag. Rifelj in državni sekretar Lovšin sta se z županom Komende pogovarjala o ukrepih in nadaljnjih korakih glede sanacije v občini. Kot poudarja župan Jurij Kern, je namreč škoda zelo velika in presega zmožnosti občine. Ministrica in državni sekretar sta s predstavniki občine govorila o postopkih ukrepanja ob naravnih nesrečah. 

Podrobno sta se seznanila tudi s težavami, s katerimi se zaradi neurja in odprave posledic srečuje Komenda. Glede tega je župan izpostavil kopičenje velikih količin odpadkov, ki so nastali v neurju, predvsem zaradi podrte ali poškodovane infrastrukture in poslopij. Kot sta poudarila ministrica in državni sekretar, bo država tudi na področju zbiranja in odlaganja odpadkov, ki so nastali v neurju, iskala možne rešitve v okviru vseh možnosti, ki so na voljo.