Skoči do osrednje vsebine
GOV.SI

Odločitve vlade s sej vladnih odborov

Na sejah vladnih odborov je vlada med drugim soglašala s predlogom amandmajev k Predlogu zakona o uveljavljanju delnega povračila nadomestila plače za skrajšani delovni čas in s predlogom amandmaja k Dopolnjenemu predlogu zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o finančnem poslovanju, postopkih zaradi insolventnosti in prisilnem prenehanju.

Vlada soglaša s predlogom amandmajev k predlogu zakona o uveljavljanju delnega povračila nadomestila plače za skrajšani delovni čas

Na današnji seji odbora za državno ureditev in javne zadeve je Vlada Republike Slovenije soglašala s predlogom amandmajev k Predlogu zakona o uveljavljanju delnega povračila nadomestila plače za skrajšani delovni čas (druga obravnava).

Z amandmajem dopolnjujemo obveznost delodajalca, da k vlogi priloži tudi pisno izjavo, da z delavcem, za katerega uveljavlja delno povračilo nadomestila plače, ni v delovnem razmerju manj kot tri mesece in pisno izjavo, da z delavcem, za katerega uveljavlja delno povračilo nadomestila plače, v zadnjih treh mesecih pri delodajalcu ni bil zaposlen za krajši delovni čas od polnega. V primeru predložitve neresnične izjave mora delodajalec vrniti prejeta sredstva na podlagi 18. člena predloga zakona.

Večina ostalih sprememb sledi pripombam Zakonodajno pravne službe Državnega zbora.

Vir: Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti

Vlada soglaša s predlogom amandmaja k predlogu novele ZFPPIPP-I

Na seji odbora za gospodarstvo je Vlada soglašala s predlogom amandmaja k Dopolnjenemu predlogu zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o finančnem poslovanju, postopkih zaradi insolventnosti in prisilnem prenehanju (ZFPPIPP-I) (skrajšani postopek – druga obravnava).

S predlaganim amandmajem k 4. členu dopolnjenega predloga zakona se v 2. točki drugega odstavka 112. člena zakona delno sledi mnenju Sodnega sveta Republike Slovenije tako, da se nabor kaznivih dejanj, zaradi katerih mora minister, pristojen za pravosodje, začasno ustaviti imenovanje posamezne osebe za upravitelja v novih zadevah, ne da bi mu bilo treba presojati, ali je glede na naravo, težo ali okoliščine očitanega kaznivega dejanja okrnjeno zaupanje v opravljanje funkcije upravitelja, omeji na kazniva dejanja, ki jih upravitelj stori pri opravljanju pristojnosti in nalog upravitelja v postopkih zaradi insolventnosti in kazniva dejanja, storjena z naklepom, zoper premoženje ali zoper gospodarstvo, za katera je predpisana kazen zapora pet ali več let.

Vir: Ministrstvo za pravosodje