Skoči do osrednje vsebine

Dragica Hržica

Dragica Hržica,  je univerzitetna diplomirana inženirka kemijske tehnologije. Do leta 2000 je delala v gospodarstvu kot razvojna inženirka ter kot vodja službe kakovosti in laboratorija. Leta 2000 se je zaposlila na Inšpektoratu Republike Slovenije za okolje in prostor kot inšpektorica za okolje, od leta 2012 do konca leta 2014, pa na Inšpektoratu Republike Slovenije za kmetijstvo in okolje, saj je bil Inšpektorat Republike Slovenije za okolje in prostor aprila 2012  razdeljen na Inšpektorat Republike Slovenije za prostor, energetiko in promet ter Inšpektorat za kmetijstvo in okolje.

Od 1. 1. 2015 je najprej po pooblastilu, nato pa od 15. 1. 2015 kot vršilka dolžnosti glavne inšpektorice  vodila ustanovitev novega Inšpektorata Republike Slovenije za okolje in prostor. Od januarja 2016 je bila glavna inšpektorica Inšpektorata Republike Slovenije za okolje in prostor.

Inšpektorat Republike Slovenije je vodila do 15. 9. 2019, od 16. 9. 2019 pa opravlja naloge namestnice glavnega inšpektorja