Skoči do osrednje vsebine

Seznam ministric in ministrov za pravosodje od leta 1990

Rajko Pirnat (16. maj 1990 – 14. maj 1992)

Miha Kozinc (14. maj 1992 – razrešen 19. julija 1994)

Metka Zupančič (19. julij 1994 – 27. februar 1997)

Tomaž Marušič (27. februar 1997 – 7. junij 2000)

Barbara Brezigar (7. junij 2000 – 30. november 2000)

Ivan Bizjak (30. november 2000 – 20. april 2004)

Zdenka Cerar (20. april 2004 – 3. december 2004)

Lovro Šturm (imenovan 3. decembra 2004 – razrešen 7. novembra 2008)

Senko Pličanič (imenovan 10. februarja 2012 – odstopil 24. januarja 2013)

Zvonko Černač (začasno pooblaščen 1. februarja 2013 – razrešen 27. februarja 2013)

Senko Pličanič (imenovan 20. marca 2013 – razrešen 18. septembra 2014)

Goran Klemenčič (imenovan 18. septembra 2014 – razrešen 13. septembra 2018)

Andreja Katič (imenovana 13. septembra 2018–13. marec 2020)

Lilijana Kozlovič (13. marec 2020–27. maj 2021)

Marjan Dikaučič (15. junij 2021–)