Sprejem ob dnevu državnosti Republike Slovenije v Københavnu
Sprejem ob dnevu državnosti Republike Slovenije v Københavnu
Tradicionalnega sprejema so se udeležili številni predstavniki političnega, gospodarskega in družbenega življenja na Danskem ter člani slovenske skupnosti. Sprejem je poudaril pomen dneva državnosti kot priložnosti za pogled na dosežke Slovenije, njeno pot do osamosvojitve ter vrednote, ki še naprej povezujejo slovensko družbo in hkrati potrdil odlične odnose med Slovenijo in Dansko, ki temeljijo na skupnih evropskih vrednotah, tesnem sodelovanju in medsebojnem zaupanju.
Sprejem, ki je potekal v prijetnem in sproščenem vzdušju, je ponudil priložnost za poklon slovenski identiteti, bogati kulturni dediščini ter povezanosti Slovencev doma in po svetu.
Poseben poudarek je bil namenjen slovenski kulinariki. Za gastronomsko ponudbo je poskrbel kuharski mojster Miha Dolinar, ki je gostom predstavil kranjsko klobaso, pripravljeno po zaščitenem receptu. Ob tej tradicionalni slovenski specialiteti so bile postrežene sveže danske jagode, kar je simbolno prepletlo slovensko in nordijsko kulinarično tradicijo.
Takšni dogodki pomembno krepijo prijateljske odnose med državama ter predstavljajo priložnost za promocijo Slovenije, njene kulture, gospodarstva in kulinarične dediščine. Veleposlaništvo Republike Slovenije v Københavnu se zahvaljuje vsem gostom in partnerjem za njihovo prisotnost in podporo pri uspešni izvedbi praznovanja dneva državnosti Republike Slovenije.
Vabimo vas, da si utrinke s sprejema ob dnevu državnosti v Københavnu ogledate tukaj