Dnevni informativni bilten Centra za obveščanje
Delovne in rudniške nesreče
Regijski center za obveščanje Ljubljana
Ob 12.28 je v naselju Breg pri Komendi, občina Komenda, z delovnega odra padel delavec in se poškodoval. Gasilci PGD Komenda in Moste so zavarovali kraj pristanka helikopterja z ekipo HNMP ter nudili pomoč reševalcem NMP pri oskrbi in prenosu poškodovane osebe.
Reševanja obolelih oseb
Regijski center za obveščanje Kranj
Ob 19.21 je na planini Jezero v Bohinju pohodnik doživel hudo alergijsko reakcijo. Gorski reševalci GRS Bohinj so skupaj z dežurno ekipo GRS Brnik huje obolelega pohodnika oskrbeli in prenesli do helikopterja SV, s katerim so ga prepeljali v SB Jesenice.
Pogrešane osebe, živali in stvari
Regijski center za obveščanje Kranj
Ob 19.37 je v Kranju pod vodstvom policije potekala iskalna akcija za pogrešano osebo. Posredovali so gasilci GARS Kranj, PGD Britof, Kokrica in Primskovo. Pogrešano osebo so našli na območju pokopališča in jo v oskrbo predali reševalcem NMP Kranj.
Nesreče v cestnem prometu
Regijski center za obveščanje Ljubljana
Ob 16.27 so v križišču Šišenske in Celovške ceste v Ljubljani, trčila tri osebna vozila. Gasilci GB Ljubljana so zavarovali kraj dogodka, oskrbeli poškodovano voznico in jo predali reševalcem NMP, odklopili akumulatorja dveh vozil, nevtralizirali razlite motorne tekočine ter očistili cestišče.
Regijski center za obveščanje Nova Gorica
Ob 15.02 sta na cesti Dobravlje–Potoče, občina Ajdovščina, trčili osebni vozili. Gasilci GRC Ajdovščina so zavarovali kraj dogodka, odklopili akumulatorja in nevtralizirali razlite motorne tekočine. Poškodovanih ni bilo.
Ob 19.58 sta na Vipavski cesti v Ajdovščini trčili osebni vozili. Gasilci GRC Ajdovščina so zavarovali kraj dogodka in z vpojnim sredstvom nevtralizirali razlite motorne tekočine.
Regijski center za obveščanje Novo mesto
Ob 7.32 sta na cesti pri naselju Gorenje Kamenje, občina Novo mesto, trčila motorno kolo in osebno vozilo. Gasilci GRC Novo mesto so zavarovali kraj dogodka, pomagali reševalcem NMP pri oskrbi in prenosu poškodovanih ter posuli in nevtralizirali razlite motorne tekočine. Reševalci NMP so dve poškodovani osebi na kraju oskrbeli in prepeljali v SB Novo mesto.
Ob 11.35 je na avtocesti pri naselju Stranje pri Škocjanu, občina Škocjan, osebno vozilo trčilo v odbojno ograjo. Gasilci GRC Novo mesto in PGE Krško so zavarovali kraj dogodka, odklopili akumulator, pomagali pri oskrbi in prenosu poškodovanega do reševalnega vozila ter nevtralizirali razlite motorne tekočine. Reševalci NMP so poškodovanega voznika na kraju oskrbeli in odpeljali v SB Novo mesto. Delavci DARS-a so zavarovali kraj dogodka in počistili cestišče.
Ob 18.04 sta na cesti Metlika—Novo mesto, v naselju Trnovec, občina Metlika, trčili kombinirano in osebno vozilo. Gasilci PGD Črnomelj in Lokvica so zavarovali kraj dogodka, odklopili akumulatorja, s tehničnim posegom rešili ukleščeno osebo iz vozila, pomagali pri oskrbi in prenosu poškodovanih, nevtralizirali iztekle motorne tekočine in nudili pomoč policiji pri usmerjanju prometa. Reševalci NMP so na kraju oskrbeli štiri poškodovane osebe in jih prepeljali v SB Novo mesto.
Požari v objektih
Regijski center za obveščanje Celje
Ob 14.21 je v Iršičevi ulici v Celju gorelo v stanovanju v večstanovanjski stavbi. Gasilci PGE Celje in PGD Ostrožno so zavarovali kraj dogodka, iz stanovanja rešili stanovalko, evakuirali ostale stanovalce, dokončno pogasili požar, v stanovanju odklopili elektriko in zaprli plinsko jeklenko ter prezračili celotno stavbo. Reševalci NMP so oskrbeli stanovalko, ki se je nadihala dima.
Ob 21.02 so na Zdraviliški cesti v Laškem zaposleni v zdraviliškem kompleksu zaznali vonj po dimu. Gasilci PGD Laško so zavarovali kraj dogodka in ugotovili, da se je vonj po pregreti plastiki širil iz talnega konvektorja, v katerem so se zaradi pregretega elektronskega vezja smodili konektorji in kabli. Gasilci so konvektor izklopili iz omrežja in prezračili prostore. Napako bo odpravil prisojni servis.
Regijski center za obveščanje Kranj
Ob 11.45 je v naselju Spodnje Duplje, občina Naklo, zagorela streha gospodarskega poslopja. Gasilci GARS Kranj, PGD Žeje-Bistrica, Naklo, Duplje in Podbrezje so zavarovali kraj dogodka, pogasili požar, prezračili prostor ter požarišče pregledali s termovizijsko kamero.
Ob 19.11 je na Kidričevi cesti na Bledu v restavraciji zagorela komora. Gasilci PGD Bled, Bled-Rečica in Zasip so požar pogasili in s termovizijsko kamero preverili prostore.
Regijski center za obveščanje Ljubljana
Ob 13.18 se je v Kudrovi ulici v Ljubljani smodilo v elektro omarici. Gasilci GB Ljubljana so izklopili FID stikalo. Na lokaciji je bil tudi dežurni Elektro Ljubljana.
Regijski center za obveščanje Novo mesto
Ob 1.25 je v naselju Kostanjevica, občina Šentrupert, gorela lesena delavnica velikosti okoli 20 x 10 metrov, v kateri je bila žaga za les in leseno skladišče sekancev. Gasilci PGD Šentrupert, Zabukovje in Sveti Rok so požar pogasili, premetali ožgan les ter požarišče dodatno polili z vodo. Delavnica, v kateri so bili delovni stroji in orodje ter skladišče so uničeni v celoti. Z dodatno cisterno vode so sodelovali tudi gasilci PGD Mokronog. Zaradi nevarnosti ponovnega vžiga so na gasilski straži ostali gasilci PGD Šentrupert. Na kraju je bil tudi dežurni delavec elektro podjetja.
Požari na prometnih sredstvih
Regijski center za obveščanje Brežice
Ob 14.30 je na avtocestnem priključku Drnovo v smeri Ljubljane, občina Krško, gorelo podvozje prikolice tovornega vozila, ki je prevažalo električna vozila. Požar je pričel gasiti voznik tovornega vozila. Gasilci PGE Krško so zavarovali kraj dogodka, požar pogasili, očistili cestišče in tovorno vozilo pospremili na počivališče Zaloke.
Regijski center za obveščanje Maribor
Ob 9.42 se je na Ptujski cesti v Mariboru kadilo iz osebnega vozila. Gasilci JZ GB Maribor so zavarovali kraj dogodka in ugotovili, da se je kadilo zaradi okvare na motorju in pregrevanja jermenov. Motorni del so preventivno polili z vodo in ga pregledali s termovizijsko kamero.
Požari v naravi oziroma na prostem
Regijski center za obveščanje Brežice
Ob 12.37 je v Starem Gradu, občina Krško, ob železniški progi gorel odpadni material. Gasilci PGE Krško so požar na površini okoli dveh kvadratnih metrov pogasili in preprečili širjenje v naravo.
Ob 17.02 je v naselju Loke, občina Krško, gorel odpadni material in pnevmatike. Gasilci PGE Krško in PGD Leskovec so pogasili požar na površini okoli 80 kvadratnih metrov in preprečili širjenje v okolico.
Regijski center za obveščanje Celje
Ob 21.46 so v Pečovniku v občini Celje gasilci PGE Celje pogasili požar v naravi.
Regijski center za obveščanje Koper
Ob 17.06 je na Spodnjih Škofijah, občina Koper, ogenj ušel izpod nadzora ušel. Gasilci JZ GB Koper in PGD Dekani so pogasili okoli 30 kvadratnih metrov pokošenega travnika.
Regijski center za obveščanje Novo mesto
Ob 22.45 je v naselju Radovlja, občina Šmarješke Toplice, gorelo grmičevje. Gasilci PGD Šmarjeta so pogasili požar na površini okoli 40 kvadratnih metrov.
Požari v komunalnih in drugih zabojnikih
Regijski center za obveščanje Celje
Ob 13.30 je v Poženelovi ulici v Laškem gorel zabojnik za odpadni papir. Gasilci PGD Laško so pogasili zabojnik in pregledali okolico.
Regijski center za obveščanje Maribor
Ob 22.28 so na Tržaški cesti v Mariboru gorele smeti, ogenj se je razširil na zunanjo enoto klime in od tam še na ostrešje objekta. Gasilci JZ GB Maribor so požar omejili in pogasili ter prezračili objekt.
Sproščanja nevarnih plinov
Regijski center za obveščanje Kranj
Ob 13.21 je v Gregorčičevi ulici na Jesenicah občan zaznal vonj po plinu. Gasilci GARS Jesenice so zavarovali kraj dogodka, s čepom zatesnili cev in skupaj z delavci komunalnega podjetja zaprli glavno plinsko cev. Na kraju so bili prisotni policisti PU Kranj.
Nesreče z nevarnimi snovmi
Regijski center za obveščanje Brežice
Ob 17.37 so na krožišču Žadovinek–Krško, občina Krško, gasilci PGE Krško nevtralizirali in očistili razlite tekočine na cestišču na površini okoli štirih kvadratnih metrov.
Regijski center za obveščanje Celje
Ob 7.21 se je v naselju Škale, občina Velenje, po cestišču razlilo hidravlično olje v dolžini okoli 2,1 kilometra. Gasilci PGE Velenje, PGD Velenje in Škale so s vpojnimi sredstvi posuli razlitje in očistili cestišče.
Regijski center za obveščanje Novo mesto
Ob 19.37 je na reki Dobličici v bližini ulice Na bregu v Črnomlju občan opazil onesnaženje z neznano snovjo. Gasilci PGD Črnomelj so pregledali reko in na gladino vodotoka postavili pivnike. Obveščene so bile pristojne službe.
Regijski center za obveščanje Ptuj
Ob 9.10 se je v Spuhlji, občina Ptuj, na cestišču razlilo hidravlično olje. Gasilci PGD Ptuj so nevtralizirali madež v dolžini okoli enega kilometra in počistili cestišče.
Tehnična in druga pomoč
Regijski center za obveščanje Koper
Ob 8.44 so v Ulici II. prekomorske brigade v Kopru gasilci JZ GB Koper s tehničnim posegom odprli vhodna vrata stanovanja ter nudili prvo pomoč onemogli osebi do prihoda reševalcev NMP. Poškodovana oseba je bila z reševalnim vozilom prepeljana v SB Izola.
Regijski center za obveščanje Kranj
Ob 17.13 se je v Spodnji Luši v Škofji Loki pregrelo seno na sušilni napravi. Gasilci PGD Škofja Loka, Stara Loka in Bukovica so preverili temperaturo sena ter svetovali prezračevanje in pogosto opazovanje. Na kraju so za preverjanje pustili termovizijsko kamero.
Ob 21.38 so v Ulici Franca Benedičiča na Jesenicah gasilci GARS Jesenice s tehničnim posegom odprli vrata stanovanja in reševalcem NMP omogočili dostop do obolele osebe.
Regijski center za obveščanje Ljubljana
Ob 3.58 je bila v večstanovanjskem objektu na Tržaški cesti v Ljubljani poplavljena klet. Pred prihodom gasilcev GB Ljubljana so stanovalci zaprli glavni vodovodni ventil ter tako preprečili nadaljnje iztekanje vode. Gasilci so sanirali izlitje vode v kleti.
Regijski center za obveščanje Maribor
Ob 8.49 so Ob izvirkih v Mariboru ob reki Dravi gasilci JZ GB Maribor odstranili drevo, ki je nevarno viselo čez pešpot in ogrožalo mimoidoče.
Ob 11.43 je v Sodni ulici v Mariboru, v ZD Maribor v okvarjenem dvigalu ostala ujeta invalidna oseba. Gasilci JZ GB Maribor so osebo rešili.
Regijski center za obveščanje Novo mesto
Ob 9.30 so v Ragovski ulici v Novem mestu gasilci GRC Novo mesto iz okvarjenega dvigala rešili ujetega občana in izključili dvigalo do prihoda serviserja.
Regijski center za obveščanje Ptuj
Ob 14.55 so v Zavrču gasilci PGD Zavrč nudili pomoč reševalcem NMP.
Regijski center za obveščanje Slovenj Gradec
Ob 9.20 je v naselju Otiški Vrh, občina Dravograd, počil vodovodni ventil v stanovanjski hiši. Gasilci PGD Šentjanž pri Dravogradu so izklopili elektriko, izčrpali izteklo vodo in zaprli vodovodni ventil.