Minister za infrastrukturo in energetiko Jernej Vrtovec si je v Žetalah ogledal posledice ujme
Minister za infrastrukturo in energetiko si je pravkar v Žetalah ogledal posledice nedavnega neurja, ki je povzročilo obsežno škodo na prometni in drugi javni infrastrukturi. Skupaj z županom občine Žetale Matjažem Kopšetom je opravil pregled najbolj prizadetih območij ter se seznanil s potekom interventnih in sanacijskih del.
V ospredju pogovorov so bili poškodovani cestni odseki, mostovi in plazovi, ki vplivajo na varnost ter dostopnost območja. Ministrstvo za infrastrukturo in energetiko bo v sodelovanju z občino in pristojnimi službami spremljalo potek sanacije ter nudilo podporo pri odpravljanju posledic neurja.
Ob tem se minister Vrtovec zahvaljuje vsem ekipam na terenu – gasilcem, pripadnikom civilne zaščite, vzdrževalcem cest in drugim službam, ki s svojim predanim delom prispevajo k čim hitrejši vzpostavitvi normalnih razmer.