Skoči do osrednje vsebine
GOV.SI

Vladna delovna skupina o aktualnem stanju projekta ter nadaljnjih pripravljalnih aktivnostih

Delovna skupina Vlade Republike Slovenije za koordinacijo pripravljalnih aktivnosti na projektu JEK2 je na svoji 21. seji obravnavala aktualno stanje projekta ter nadaljnje korake v postopkih prostorskega umeščanja.

Avtor: KPV

1 / 2

Predstavnica GEN energije je predstavila posodobljen pregled statusa projekta JEK2, s poudarkom na doslej izvedenih aktivnostih, tekočih analizah ter nadaljnjih korakih. Razprava je bila osredotočena na vpliv pripravljalnih aktivnosti na časovnico projekta in vlogo države.

V tretji točki dnevnega reda je Ministrstvo za naravne vire in prostor predstavilo status postopka državnega prostorskega načrtovanja (DPN) ter priprave na sprejem sklepa Vlade Republike Slovenije v zvezi s pripravo DPN.

Člani delovne skupine so se seznanili z dosedanjim potekom postopkov ter z izhodišči za nadaljnje faze, pri čemer je bila poudarjena potreba po preglednem, strokovno utemeljenem in vključujočem procesu. Vodja delovne skupine Danijel Levičar je poudaril, da bo delovna skupina za koordinacijo projekta JEK2 nadaljevala s pripravljalnimi aktivnostmi, saj so to ključne projektne aktivnosti, katerih rezultati bodo omogočili sprejem končne investicijske odločitve, pričakovane v letu 2028.