Skoči do osrednje vsebine
GOV.SI

Minister Mesec na zasedanju Sveta EPSCO o enakosti

V Luksemburgu je prejšnji teden potekalo zasedanje Sveta Evropske unije za zaposlovanje in socialno politiko, namenjeno vprašanjem enakosti. Slovenijo je na zasedanju zastopala delegacija ministrstva, ki jo je vodil minister Luka Mesec.

Ministri so razpravljali o ukrepih za preprečevanje sovraštva, diskriminacije in nasilja nad osebami LGBTIQ ter o napredku na področju pravic invalidov. Nadalje so ministri potrdili sklepe Sveta o preprečevanju nasilja nad ženskami in nasilja v družini ter sklepe Sveta o socialnem vključevanju invalidov s spodbujanjem samostojnega življenja.

Minister Mesec je v razpravi poudaril, da je Slovenija z uvedbo zakonske enakosti naredila pomemben korak k zagotavljanju enakih pravic za vse in s tem utrdila zavezanost k spoštovanju človekovega dostojanstva ter enakosti ne glede na spolno usmerjenost ali spolno identiteto.

Slovenija je v razpravah poudarila pomen skupne odgovornosti družbe pri preprečevanju nasilja ter izpostavila, da odprava nasilja nad ženskami in zagotavljanje enakih pravic za vse ostajata med njenimi prednostnimi nalogami na področju enakosti.