Zaključek oddaje vlog na 2. javni razpis za intervencijo IRP39 Podpora informiranja in promocije
2. javni razpis za intervencijo IRP39 je bil objavljen 30. maja 2025, vnos vlog je potekal od 23. junija 2025 do vključno 15. septembra 2025, do 14. ure.
Na razpisana sredstva 1,313 milijona evrov je bilo oddanih 14 vlog, s katerimi so vlagatelji zaprosili za 2,372 milijona evrov.
Predmet javnega razpisa je bil sofinanciranje stroškov, ki nastanejo pri izvajanju aktivnosti informiranja in promocije upravičenih shem kakovosti oziroma proizvodov iz upravičene sheme kakovosti in sicer:
1. sheme kakovosti:
- ekološka pridelava in predelava,
- sheme neobvezne navedbe kakovosti,
- izbrana kakovost oziroma.
2. proizvodi iz shem kakovosti:
- zaščitena geografska označba,
- zaščitena označba porekla,
- zajamčena tradicionalna posebnost.
Pogoj za oddajo vloge na razpis je bila izdelava načrta aktivnosti informiranja in promocije za obdobje upravičenosti od oddaje vloge na javni razpis do poteka tretjega koledarskega leta po objavi javnega razpisa do 31. decembra 2028.