Tretji strokovni seminar na temo sočutni jezik tokrat v Celju
Na dogodku, ki se ga je udeležilo več kot osemdeset vabljenih, so bili tudi direktorica Urada za mladino mag. Tina Kosi, podžupanja Mestne občine Celje Saša Kundih in več kot trideset dijakov Ekonomske šole Celje.
"Ob vsej obstoječi pozornosti, ki jo posvečamo sovraštvu in nestrpnosti, se je treba zavedati, da obstaja tudi pot, ki je bližje sočutju. In prav negovanje pozitivnih vidikov je bistvo knjige Sočutni jezik med mladimi, za katero verjamem in si želim, da bo zasejala veliko zdravih semen, " je na uvodnem delu seminarja povedal sourednik in avtor prispevka Domen Kralj, Nacionalni inštitut za javno zdravje - NIJZ .
V nadaljevanju so se udeleženci preko interaktivnih pristopov seznanili s sodobnimi praksami in tehnikami reševanja konfliktov, spoznali so se tudi s teorijo »metakrize«, ki pojasnjuje, zakaj je področje sovražnega govora tako težko zapleteno in večplastno. Dogodek je preko nabranih uvidov, skupinskih modrosti in nabora idej ter praks doprinesel k že obstoječi zakladnici preteklih dogodkov.