Skoči do osrednje vsebine
GOV.SI

Zaseg jeklenk s hladilnim plinom za klimatske naprave

Rdeče opozorilo zaradi močnega vetra

Agencija za okolje je zaradi močnega severnega vetra izdala rdeče opozorilo. Sunki vetra nad 100 km/h lahko lomijo veje, podirajo drevesa, odkrivajo strehe in povzročajo prekinitve v oskrbi z električno energijo. Gibanje na prostem je zaradi letečih predmetov lahko smrtno nevarno, zato pozivamo k povečani previdnosti.

Civilna zaščita je v visoki pripravljenosti. Uprava za zaščito in reševanje je preko regijskih centrov za obveščanje sprožila SI-ALARM, in sicer potisno sporočilo tretje stopnje. Opozorilo bo veljalo do 36 ur.

Napotki ob rdečem opozorilu zaradi močnega vetra
  • ostanite v varnih, zaprtih prostorih,
  • vrata in okna naj bodo zaprta,
  • na prostem obstaja možnost smrtno nevarnih poškodb,
  • ne vključujte se v promet, če res ni nujno potrebno,
  • spremljajte meteorološka obvestila in opozorila ter informacije, ki jih posredujejo pristojne službe in organi.
Dne 5. 7. 2019 so uslužbenci Mobilnega oddelka Murska Sobota pri opravljanju finančnega nadzora na avtocesti A5, na počivališču Pince, opravili pregled avtobusa romunske registracije.

Pri pregledu tovorne prikolice so pod prtljago in paketi potnikov odkrili pakete, ovite s črno folijo, v katerih se je nahajalo 44 jeklenk s hladilnim plinom za klimatske naprave (R134a in 404A). Ker gre za jeklenke s plinom, ki so v EU prepovedane, so blago zasegli, zoper voznika pa uvedli postopek o prekršku.

Več na storitvenem portalu Finančne uprave RS.