Minister Kajzer bo sodeloval na Dubrovniškem forumu
V sklopu foruma bo minister Kajzer sodeloval na panelu na visoki ravni z naslovom »Eno morje, mnogo partnerjev: Sredozemlje, od katerega imajo koristi vsi (One Sea, Many Partners: A Mediterranean that Delivers for All)«. V središče razprave bo postavljeno vprašanje vloge Sredozemlja v času varnostnih, gospodarskih in migracijskih izzivov. Udeleženci bodo govorili tudi o geopolitičnih spremembah in njihovemu vplivu na prebivalce, ki živijo na obeh obalah Sredozemlja.
Dubrovniški forum obeležuje 20. obletnico svojega delovanja in bo združil vodilne politike, diplomate, akademike, gospodarstvenike ter predstavnike civilne družbe z vsega sveta. Tema letošnjega foruma je še posebej aktualna, saj se mednarodna skupnost sooča z velikimi geopolitičnimi spremembami in številnimi preizkušnjami, ki pomembno vplivajo na globalni red. Osrednja tema je preoblikovanje mednarodnega reda v vse bolj večpolaren svet, v katerem se pojavljajo novi centri moči, spreminjajo geopolitična razmerja in nastajajo novi izzivi za globalno sodelovanje. Poseben poudarek bo namenjen dialogu med zahodom in državami globalnega juga ter vlogi Jugovzhodne Evrope in Sredozemlja v nastajajočem svetovnem redu. Cilj foruma je spodbuditi razpravo o tem, kako lahko države, mednarodne organizacije in družbe učinkovito delujejo v svetu, kjer moč ni več nakopičena v enem samem središču, temveč se razporeja med več globalnih in regionalnih akterjev. Organizatorji želijo oblikovati konkretne predloge za večjo odpornost, varnost in sodelovanje v času hitrih geopolitičnih sprememb.