Ministrica Fajon na uradnem obisku na Japonskem
Ministrica bo v okviru uradnega obiska v ponedeljek, 15. aprila, opravila pogovore z gostiteljico, ministrico za zunanje zadeve Japonske Yoko Kamikawa, v torek, 16. aprila, se bo srečala z namestnikom ministra za gospodarstvo Kazuchiko Iwatom ter se v Japonskem poslovnem klubu pogovarjala s predstavniki japonskih gospodarskih inštitucij, med drugim z izvršnim direktorjem korporacije Hitachi in predsednikom upravnega odbora druge največje japonske banke, SMBC.
Ministrico bodo na obisku na Japonskem spremljali predstavniki vodstva nedavno ustanovljenega konzorcija 18 slovenskih podjetij in partnerjev za vzpostavitev ekosistema vodika iz nizkoogljičnih virov, ki ga je organiziral Slovensko-japonski poslovni svet, koordinirala pa ga bo družba ELES.