Skoči do osrednje vsebine
GOV.SI

Ministrica Fajon na uradnem obisku na Japonskem

Kdaj do
Kje Tokio, Japonska
Ministrica za zunanje in evropske zadeve Tanje Fajon se bo mudila na uradnem obisku na Japonskem. Obisk odraža kontinuiteto dobrih odnosov med državama in je namenjen nadaljevanju političnega dialoga na visoki ravni, promociji slovenskega gospodarstva na Japonskem in krepitvi sodelovanja na drugih področjih, ki so v obojestranskem interesu.

Ministrica bo v okviru uradnega obiska v ponedeljek, 15. aprila, opravila pogovore z gostiteljico, ministrico za zunanje zadeve Japonske Yoko Kamikawa, v torek, 16. aprila, se bo srečala z namestnikom ministra za gospodarstvo Kazuchiko Iwatom ter se v Japonskem poslovnem klubu pogovarjala s predstavniki japonskih gospodarskih inštitucij, med drugim z izvršnim direktorjem korporacije Hitachi in predsednikom upravnega odbora druge največje japonske banke, SMBC.

Ministrico bodo na obisku na Japonskem spremljali predstavniki vodstva nedavno ustanovljenega konzorcija 18 slovenskih podjetij in partnerjev za vzpostavitev ekosistema vodika iz nizkoogljičnih virov, ki ga je organiziral Slovensko-japonski poslovni svet, koordinirala pa ga bo družba ELES.