Novice
Prilagodite izpis
-
Premier Janez Janša na Vrhu EU - Zahodni Balkan v Črni gori
Predsednik vlade Republike Slovenije Janez Janša se je danes v Tivatu v Črni gori udeležil vrha EU - Zahodni Balkan, na katerem so voditelji držav članic Evropske unije in držav Zahodnega Balkana razpravljali o nadaljnji krepitvi sodelovanja med Evropsko unijo in regijo.
-
Mednarodno usposabljanje na temo požarov v naravnem okolju
Med 2. in 4. februarjem 2026 je v Vseslovenskem centru za velike požare v naravnem okolju v Sežani potekalo mednarodno usposabljanje na temo požarov v naravnem okolju.
-
Grašič v Tirani spodbudila k nadaljnjim reformam na albanski poti v EU
Državna sekretarka Neva Grašič se je mudila na političnih konzultacijah v Albaniji, kjer jo je gostila namestnica ministra za evropske in zunanje zadeve Republike Albanije Megi Fino. Sogovornici sta izrazili zadovoljstvo nad prijateljskimi odnosi med državama in govorili o napredku Albanije na evropski poti.
-
Predstavniki Zahodnega Balkana na študijskem obisku o digitalnih javnih storitvah v Sloveniji
V Ljubljani je danes potekal študijski obisk na temo digitalnih javnih storitev in digitalne identitete, ki sta ga organizirala projekt EU4Digital in Svet za regionalno sodelovanje (RCC) v sodelovanju z Ministrstvom za digitalno preobrazbo Republike Slovenije.
-
Fajon na zasedanju Berlinskega procesa: Sprava na Zahodnem Balkanu predpogoj za vključitev v EU
Ministrica za zunanje in evropske zadeve Republike Slovenije Tanje Fajon se je na povabilo ministrice za zunanje zadeve Združenega kraljestva Velike Britanije in Severne Irske Yvette Cooper udeležila zasedanja ministrov za zunanje zadeve Berlinskega procesa v Belfastu.
-
Slovenija na ministrski konferenci o trajnostnem razvoju modrega gospodarstva v Jadranu
Ministrica Mateja Čalušić se je udeležila ministrske konference Trajnost, inovacije in sodelovanje v modrem gospodarstvu za Jadransko morje. Dogodek je združil ministre in visoke predstavnike držav jadranske regije z namenom krepitve sodelovanja pri trajnostnem upravljanju morskih virov in razvoju obalnih območij.
-
Ministrica za kulturo dr. Asta Vrečko gostila delovno srečanje kulturnih ministrov Zahodnega Balkana
Ministrica za kulturo dr. Asta Vrečko je ob robu uradnega odprtja Evropske prestolnice kulture GO! 2025 v Vili Vipolže, v Goriških brdih, gostila delovno srečanje ministrov, pristojnih za kulturo držav Zahodnega Balkana. Srečanja sta se udeležila tudi evropska komisarka za širitev Marta Kos in evropski komisar za medgeneracijsko solidarnost, mladino, kulturo in šport Glenn Micallef.
-
Predaja poverilnega pisma predsedniku Albanije
Izredni in pooblaščeni veleposlanik Republike Slovenije v Republiki Albaniji Jakob Štunf je 24. januarja 2025 predal poverilno pismo predsedniku Bajramu Begaju.
-
Ministrica Fajon: Albanija je v kratkem času dosegla izjemen napredek na evropski poti
Ministrica za zunanje in evropske zadeve Tanja Fajon se je v Bruslju udeležila medvladne konference EU z Albanijo, na kateri je v imenu Slovenije, Avstrije in Španije pohvalila albansko vlado za napredek v širitvenem procesu, ki ga je dosegla v kratkem času, in poudarila, da je to pomemben uspeh tudi za EU. Albaniji je čestitala za napredek in odprtje novega pogajalskega sklopa.
-
Študijski obisk predstavnikov iz držav Zahodnega Balkana
Ministrstvo je gostilo 22 predstavnikov Nacionalnih koordinatorjev za informacijske procese v kmetijstvu iz Albanije, Bosne in Hercegovine, Črne gore, Kosova, Severne Makedonije in Srbije. Obisk je bil del projekta Nemške družbe za mednarodno sodelovanje in je bil namenjen okvirni predstavitvi evropskih skladov, skupne kmetijske politike in ribiške politike v Sloveniji.
-
Državna sekretarka dr. Gabrič na ministrskem zasedanju Srednjeevropske pobude v Tirani
Državna sekretarka dr. Melita Gabrič se je udeležila ministrskega zasedanja Srednjeevropske pobude (SEP), ki združuje 16 držav članic srednje, vzhodne in jugovzhodne Evrope.
-
Minister mag. Sajovic se je udeležil srečanja Pobude za sodelovanje obrambnih ministrstev JV Evrope
Minister za obrambo mag. Borut Sajovic se je v Tirani udeležil ministrskega srečanja Pobude za sodelovanje obrambnih ministrstev Jugovzhodne Evrope, ki ji trenutno predseduje Romunija.
-
Ministrstvo za zunanje in evropske zadeve o širitvenem svežnju 2024
Pozdravljamo širitveni sveženj, ki ga je predstavila Evropska komisija in vsebuje ocene napredka za države Zahodnega Balkana, vzhodnega Tria in Turčije pri njihovem približevanju EU. Sveženj, v katerem je celovita analiza reformnih prizadevanj posameznih držav, ima ključno vlogo pri spremljanju in spodbujanju napredka držav ter krepitvi njihove evropske perspektive.
-
Državni sekretar Štucin v Luksemburgu pozdravil začetek pogajanj z Albanijo
Državni sekretar Marko Štucin se je ob robu Sveta za splošne zadeve v Luksemburgu udeležil druge medvladne konference EU z Albanijo.
-
Pobuda Adrion ob 20. obletnici krepi regionalno sodelovanje na področju pomorske obrambe
Državni sekretar na Ministrstvu za obrambo dr. Damir Črnčec se je na povabilo ministra za obrambo Italijanske republike Guida Crosetta danes udeležil srečanja o Jadransko-jonski pobudi Adrion.
-
Svet za splošne zadeve prvič o vladavini prava v štirih državah kandidatkah za članstvo v EU
Državni sekretar Marko Štucin se je udeležil rednega zasedanja Sveta za splošne zadeve Bruslju. Ministri za evropske zadeve so osrednjo pozornost namenili pripravam na oktobrsko zasedanje Evropskega sveta ter obravnavi horizontalnega dela poročila Komisije o stanju vladavine prava za leto 2024, v katerega so bile prvič vključene Črna gora, Severna Makedonija, Albanija in Srbija.
-
Ministrica Fajon v Tirani: »Upam na čimprejšnji napredek Albanije na EU poti«
Ministrica Tanja Fajon je zaključila uradni obisk v Tirani, kjer se je sestala z ministrom za Evropo in zunanje zadeve Albanije Iglijem Hasanijem, s predsednikom Bajramom Begajem, predsednikom vlade Edijem Ramo in predsednico parlamenta Eliso Spiropali. Osrednji temi pogovorov sta bili krepitev dvostranskih odnosov med državama in nadaljnja podpora Slovenije na evropski poti Albanije.
-
Ministrica Čalušić z albansko ministrico podpisala memorandum o krepitvi sodelovanja med državama
Ministrica za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Mateja Čalušić je z ministrico za kmetijstvo in razvoj podeželja Albanije Anilo Denaj podpisala memorandum o soglasju med ministrstvoma na področju kmetijstva. Podpis memoranduma je potekal ob robu ministrskega posveta v Mariboru, ki je posvečen temi ekološkega kmetovanja in trajnostne kmetijske pridelave v regiji.
-
Slovenski in albanski notranji minister za okrepljeno policijsko sodelovanje
Minister Boštjan Poklukar se je v Tirani srečal z albanskim ministrom za notranje zadeve Taulantom Ballo. Govorila sta o nadaljnji krepitvi policijskega sodelovanje ter aktualnih izzivih na področju notranjih zadev, s poudarkom na pomenu učinkovite izmenjave informacij na področju migracij in boja proti tihotapljenju migrantov.
-
V Bruslju obrambna ministra Slovenije in Albanije podpisala pomemben dvostranski Sporazum
Včeraj je v Bruslju ob robu zasedanja obrambnih ministrov Nata minister za obrambo Marjan Šarec podpisal dvostranski Sporazum med Vlado Republike Slovenije in Svetom ministrov Republike Albanije o sodelovanju pri varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami.