Novice
Prilagodite izpis
-
Premier dr. Golob z vrhovnim poveljnikom zavezniških sil v Evropi generalom Christopherjem Cavolijem
Predsednik Vlade Republike Slovenije dr. Robert Golob je danes sprejel vrhovnega poveljnika zavezniških sil v Evropi generala Christopherja Cavolija.
-
Fotografska razstava o Natu v Pivki na ogled do konca leta
V Parku vojaške zgodovine v Pivki sta bila danes ob 75. obletnici Nata in 20-letnici članstva Slovenije v njem slovesno odprtje fotografske razstave in okrogla miza.
-
Naslednji teden v znamenju 20-letnice članstva Republike Slovenije v Natu
Leto 2024 je za Republiko Slovenijo zaznamovano s pomembnimi prelomnicami, med drugim bo praznovala 20-letnico svojega članstva v Severnoatlantskem zavezništvu (Nato). Republika Slovenija se je leta 2004 kot mlada država pridružila politično-vojaškemu zavezništvu, s čimer je uresničila enega glavnih zunanjepolitičnih in obrambno-vojaških ciljev, ki si ga je postavila ob osamosvojitvi leta 1991.
-
Premier dr. Golob: "Enotnost je naša največja prednost"
Predsednik vlade dr. Robert Golob se je danes v Bruslju srečal z generalnim sekretarjem zveze NATO Jensom Stoltenbergom.
-
Minister Šarec v Bruslju na srečanju obrambnih ministrov Nata
Redno srečanje ministrov za obrambo Nata, ki se je danes odvijalo v Bruslju, je med drugim potekalo v znamenju priprav na vrh Nata v Washingtonu in zaznamovanja 75-letnice obstoja Nata.
-
Veleposlanik dr. Benedejčič se je udeležil obiska Severnoatlantskega sveta v Bosni in Hercegovini
Veleposlanik dr. Andrej Benedejčič, stalni predstavnik Slovenije pri zvezi Nato, se je udeležil obiska Severnoatlantskega sveta v Bosni in Hercegovini (BiH) med 1. in 2. februarjem 2024.
-
Veleposlanik dr. Benedejčič gostil sprejem v podporo agendi ženske, mir in varnost v Natu
Stalni predstavnik Slovenije pri zvezi Nato, veleposlanik dr. Andrej Benedejčič je na sedežu Nata gostil sprejem za člane Natovega Posvetovalnega odbora civilne družbe za agendo ženske, mir in varnost ter za zaveznice in partnerske države.
-
Članstvo v Varnostnem svetu OZN tudi posledica odgovornega delovanja v EU in Natu
V prvi epizodi GOVSI podkasta voditelj Boštjan Lajovic gosti ministrico za zunanje in evropske zadeve Tanjo Fajon ter ministra za obrambo Marjana Šarca.
-
Minister Šarec na Kosovu obiskal pripadnike slovenskega kontingenta
Minister za obrambo Marjan Šarec je danes na Kosovu obiskal pripadnice in pripadnike slovenskega kontingenta.
-
Minister Šarec na zasedanju obrambnih ministrov Nata
Minister za obrambo Republike Slovenije Marjan Šarec se je v Bruslju udeležil srečanja obrambnih ministrov Nata. V ospredju razprav ministrov so bili vojna v Ukrajini, krepitev odvračalne in obrambne drže Zavezništva, vlaganja v obrambo ter pobude za povečanje zalog vojaške opreme in industrijskih kapacitet. Ob robu zasedanja je minister za obrambo Marjan Šarec z obrambno ministrico Nemčije Christine Lambrecht podpisal deklaracijo o krepitvi dvostranskega sodelovanja.
-
Marjan Šarec: »Naše enote v Latviji opravljajo izjemno pomembno delo.«
V sklopu dvodnevnega obiska v Latviji in na Slovaškem se je minister za obrambo Marjan Šarec danes srečal s pripadnicami in pripadniki Slovenske vojske, ki v Latviji delujejo v okviru Natove misije Okrepljena prednja prisotnost (angleško enhanced Forward Presence – eFP).
-
Slovenija ratificirala protokol za vstop Finske in Švedske v Nato
Državni zbor je v četrtek potrdil protokola za vstop Švedske in Finske v zvezo Nato. Pred glasovanjem je poslance nagovoril predsednik vlade Robert Golob in opozoril na zgodovinskost trenutka in spomnil napravico narodov do odločanja o lastni varnosti in obrambi.
-
Predsednik vlade Robert Golob v zaključni izjavi po vrhu Nata v Madridu
Predsednik vlade Robert Golob je po tridnevnem zasedanju predsednikov vlad in držav zveze Nato poudaril, da načrti za povečevanje obrambnih izdatkov niso nastali zaradi političnih pritiskov, temveč zaradi situacije v svetu, ki se je od predhodnega vrha zavezništva radikalno poslabšala.
-
Ministrica Fajon na vrhu Nata o sodelovanju zavezništva s partnerji ter vlogi žensk pri miru in varnosti
Ministrica za zunanje zadeve Tanja Fajon se je skupaj s predsednikom Vlade Republike Slovenije Robertom Golobom in ministrom za obrambo Marjanom Šarcem udeležila vrha voditeljev držav in vlad zveze Nato v Madridu. Sodelovala je na neformalnem zasedanju zunanjih ministrov članic Nata ter v razpravi ministric za zunanje zadeve in obrambo na temo žensk, miru in varnosti (angleško Women, Peace and Security - WPS).
-
Predsednik vlade Robert Golob na vrhu zveze Nato v Madridu
Predsednik vlade Robert Golob se udeležuje vrha zveze Nato v Madridu, na katerem bodo voditelji vlad in držav članic Nata s ključnimi partnerji razpravljali o najbolj perečih varnostnih vprašanjih in potrjevali nov strateški koncept zavezništva za prihodnje desetletje in naprej.
-
Predsednik vlade Robert Golob se udeležuje zasedanja Nata
S slavnostno večerjo, ki sta jo gostila španski kralj Felipe VI. in kraljica Letizia, se je začelo tokratno zasedanje predsednikov držav in vlad članic zveze Nato. Zasedanja se udeležujejo predsednik vlade Robert Golob, ministrica za zunanje zadeve Tanja Fajon in minister za obrambo Marjan Šarec.
-
Protokola o pristopu Kraljevine Švedske in Republike Finske k Severnoatlantski pogodbi
Vlada je na današnji dopisni seji sprejela pobudi za sklenitev Protokolov o pristopu Kraljevine Švedske in Republike Finske k Severnoatlantski pogodbi ter ju poslala v potrditev Odboru za zunanjo politiko Državnega zbora Republike Slovenije.
-
Minister Šarec na zasedanju obrambnih ministrov Nata
Minister za obrambo Republike Slovenije Marjan Šarec se je v Bruslju udeležil srečanja obrambnih ministrov Nata. V ospredju razprav ministrov je bila vojna v Ukrajini, krepitev odvračalne in obrambne drže Zavezništva ter vlaganja v obrambo. Srečanje je potekalo tudi v duhu priprav na prihajajoči zgodovinski vrh v Madridu.
-
Zunanji ministri Nata o naslednjem strateškem konceptu in aktualnih razmerah v Ukrajini
Minister za zunanje zadeve dr. Anže Logar se je 6. in 7. aprila 2022 v Bruslju udeležil zasedanja zunanjih ministrov držav članic zveze Nato. Poudaril je pomen utrditve močne transatlantske vezi, skupnih vrednot in treh temeljnih nalog zavezništva. V razpravi o ruski invaziji na Ukrajino pa je pozval k nadaljnji politični podpori in dodatni praktični pomoči Ukrajini.
-
Vlada je sprejela namero o sodelovanju pripadnikov Slovenske vojske v Natovi bojni skupini na Slovaškem
Vlada Republike Slovenije je včeraj na seji sprejela namero o sodelovanju skupno do dvesto (200) pripadnikov Slovenske vojske, vključno z nacionalnim podpornim elementom in štabnim osebjem, v Natovi bojni skupini na Slovaškem v okviru Aktivnosti okrepljene pozornosti (angleško enhanced Vigilance Activities – eVA), z možnostjo rotacij.