Skoči do osrednje vsebine
GOV.SI

Dan odprtih vrat Policijske akademije - vabljeni k vpisu v Višjo policijsko šolo!

Minister za notranje zadeve in javno upravo je obiskal dan odprtih vrat Policijske akademije v Tacnu in obiskovalce tudi nagovoril.

Na dogodku, ki je potekal v sodelovanju z Zavodom Republike Slovenije za zaposlovanje, je policija predstavila policijski poklic, višješolski študijski program Policist ter možnosti zaposlitve v Policiji in nadaljnjega kariernega razvoja. Dneva odprtih vrat sta se udeležila tudi državni sekretar Franc Kangler in vršilec dolžnosti generalnega direktorja policije Danijel Lorbek.

Minister Franci Matoz, ki je tudi sam končal takratno kadetsko šolo za miličnike, je obiskovalcem tako lahko iz prve roke povedal, da je policijski poklic poseben. »To ni poklic, ki vas ne pelje naprej, ampak poklic, ki vam odpre vsa vrata.« Ob tej priložnosti je vse povabil k vpisu na Višjo policijsko šolo, saj se bo drugi prijavni rok za vpis začel 21. avgusta 2026: »Odločite se s srcem in z ljubeznijo do tega poklica,« je svetoval mladim.

Ob tem je tudi dejal, da se zavedamo težav v policiji in zagotovil, da bomo izboljšali plačni sistem in popravili karierni sistem v policiji. »Policija je kadrovsko podhranjena, zato želim, da se vas bo čim več odločilo za poklic policista in policistke. Sam osebno se kot minister zavzemam za to, da bodo plače še boljše, to ni edini motiv za to odločitev. Motiv je ljubezen do tega poklica. Tudi zato sem se po 30 letih vrnil kot minister, kajti srce je še vedno v modri barvi,« je dejal minister Matoz. 

Na območju Policijske akademije so različne enote policije – od specialne enote, Urada za varovanje in zaščito, kriminalistične policije, uniformirane policije do konjeniške policije, posebne policijske enote, vodnikov policijskih psov in gorske enote policije – predstavile svoje delo, opremo in vozila.