Priznanje odličnosti CAF namesto dosedanjega CAF EPI
Po skoraj desetih letih izvajanja postopkov Zagotavljanja zunanje povratne informacije CAF (CAF EPI), v katerih so sodelujoče organizacije pridobile dragocene povratne informacije in priporočila za izvajanje izboljšav pri samoocenjevanju po modelu CAF, na Ministrstvu za notranje zadeve in javno upravo odpiramo novo poglavje izboljševanja delovanja organizacij v javnem sektorju s pomočjo modela CAF.
Pod okriljem EIPE je-mednarodna delovna skupina za revizijo dosedanjega postopka CAF EPI, v kateri je sodelovala tudi Slovenija, pripravila spremembe postopka, ki so zajete v prevedenem Priročniku Priznanje odličnosti (CAF PRO)."
Spremembe se nanašajo predvsem na to, da se je fokus modela preusmeril s samoocene delovanja organizacije na izboljševanje njenega delovanja oziroma izvajanja ukrepov za izboljšanje ter s tem na učinke samoocenjevanja po modelu CAF. Postopek je poenostavljen, dosežki organizacij bodo bolj prepoznavni, večji poudarek pa je namenjen zrelosti organizacij v skladu z načeli odličnosti in celovitega obvladovanja kakovosti (TQM). Poleg tega bo Priznanje odličnosti CAF podeljeno v treh stopnjah – z eno, dvema ali tremi zvezdicami.
Prehod na novo shemo zunanjega ocenjevanja imenovano Priznanje odličnosti CAF (CAF PRO) (v izvirniku »CAF Excellence Recognition«) je predviden leta 2027. Za vse uporabnike modela CAF, ki jih zanima sodelovanje, bomo jeseni pripravili predstavitev sprememb glede na dosedanjo shemo CAF EPI. Za vse dodatne informacije nam pišite na kakovost@gov.si.