Minister Matoz na Obrežju: Varnost občank in občanov bo zagotovljena
Na sestanku so posebno pozornost namenili vprašanju varnosti na tem območju po ukinitvi začasnega nadzora na notranji schengenski meji s Hrvaško in Madžarsko. Kot je dejal brežiški župan Molan, jih je zanimalo predvsem, kako bo z varnostjo lokalnega prebivalstva v prihodnje.
Minister Matoz je poudaril, da se zaradi ukinitve prisotnosti policistov na nekdanjih mejnih prehodih varnost ne bo poslabšala, ampak se bo še izboljšala. Dejstvo namreč je, da nezakonitih migracij na mejnih prehodih ni bilo, po odpravi nadzora na meji pa bomo z izravnalnimi ukrepi zagotovili večjo varnost. »Občani naj se ne bojijo, varnost bo zagotovljena,« je poudaril minister.
Državni sekretar Franci Kangler, brežiški župan Ivan Molan, minister za notranje zadeve in javno upravo Franci Matoz in vršilec dolžnosti generalnega direktorja policije Danijel Lorbek | Avtor: Ministrstvo za notranje zadeve