Veleposlanik Mirošič na washingtonskem energetskem vrhu
Veleposlanik Iztok Mirošič se je 4. junija 2026 udeležil 11. washingtonskega energetskega vrha, ki je letos potekal pod glavno temo: Poganjati svet z energijo: nestanovitnost, tehnologija in ameriški trenutek (angleško Running the World on Energy: Volatility, Technology, and the American Moment).
Konferenca združuje predstavnike senata, kongresa, vladne administracije in poslovni sektor z iskanjem najbolj optimalnih energetskih rešitev v različnih situacijah in realnostih.