Pogovori veleposlanice z visokimi predstavniki ministrstva za znanost in tehnologijo Filipinov
Veleposlanica dr. Smiljana Knez se je 11. februarja 2026 sestala z državno sekretarko na ministrstvu za znanost in tehnologijo dr. Leah Buendia in na ta način obeležila mednarodni dan žensk in deklet v znanosti. Pogovor je sledil srečanju veleposlanice Knez z ministrom za znanost in tehnologijo, Renatom Solidumom, 5. novembra 2025.
Veleposlanica in državna sekretarka sta kot področja tesnejšega sodelovanja obravnavali energetsko in podnebno odpornost, pametno kmetovanje, krožno gospodarstvo, umetno inteligenco in zdravje. Veleposlanica je ministra za znanost in državno sekretarko povabila na konferenco o prenosu znanosti v poslovno okolje, ki jo veleposlaništvo pripravlja za konec aprila.