Predstavitveni pogovor veleposlanice z ministrom za okolje in naravne vire
Veleposlanica dr. Smiljana Knez je 7. 10. 2025 opravila predstavitveni pogovor z novim ministrom za okolje in naravne vire, Raphaelom P.M. Lotillo. Ministru je izrekla sožalje ob nedavnih tajfunih in potresu. Sogovornika sta se pogovarjala o dvostranskem sodelovanju, zlasti na področju upravljanja z vodami in gozdovi.
Minister Lotilla se je zahvalil za prispevek Slovenije v mednarodni Sklad za izgube in škode ter udeležbo ministra Kumra na stranskem dogodku nedavnega podnebnega vrha v New Yorku. Seznanil je z načrti v sklopu predsedovanja povezavi ASEAN. V ločenem srečanju z državnim sekretarjem Davidom so bile predstavljene aktivnosti ministrstva na področju upravljanja z vodami, zlasti spremljanja in obdelave satelitskih in drugih podatkov ter projekti, ki jih izvajajo v posameznih provincah, kot so določanje območij prednostnega pogozdovanja in gradnje hidroelektrarn ter dostopnost do pitne vode.