Državni sekretar Gajšek se je srečal s predstavniki avstrijskega ministrstva
- Ministrstvo za naravne vire in prostor
Državni sekretar na Ministrstvu za naravne vire in prostor mag. Miran Gajšek se je včeraj ob robu neformalnega ministeriala za kohezijsko politiko, teritorialno kohezijo in urbano politiko v Varšavi na Poljskem srečal s predstavniki federalnega ministrstva Republike Avstrije za kmetijstvo in gozdarstvo, varovanje podnebja in okolja, regij in upravljanja z vodami.
Z direktorjem mag. Georgom Schadtom (Koordinacija regionalne politike in prostorskega načrtovanja) ter namestnikom direktorja Rolandom Arbterjem so govorili o pomenu prostorskega načrtovanja in popoplavne obnove.
Glavni del pogovora je tekel o teritorialni koheziji in urbani politiki, pomenu infrastrukturnih projektov, železniških povezav ter medresorskem in meddržavnem sodelovanju.
Predvidoma se bodo predstavniki ministrstev obeh držav srečali jeseni 2025.