Zadnje skupne delovne priprave na 18. Alpsko konferenco, ki bo januarja na Brdu pri Kranju
- Ministrstvo za naravne vire in prostor
Ministrstvo za naravne vire in prostor bo kot nosilec predsedovanja Slovenije Alpski konvenciji 22. januarja 2025 v Kongresnem centru na Brdu pri Kranju gostilo 18. Alpsko konferenco ter ob zaključku konference predsedovanje za prihodnje dvoletno obdobje predala Italiji.
Ministri držav pogodbenic konvencije – Slovenije, Italije, Avstrije, Nemčije, Francije, Švice, Monaka, Lihtenštajna ter Evropske unije – bodo na konferenci pregledali opravljeno delo, ki ga je slovensko predsedstvo vodilo pod sloganom Kakovostno življenje v Alpah za vse, se seznanili z rezultati delovnih teles Alpske konvencije zadnjih dveh let ter potrdili mandate za njihovo prihodnje delo.
Ministri bodo sprejeli deseto Poročilo o stanju Alp o kakovosti življenja v Alpah s priporočili za prihodnje delo, priporočila za izobraževanje o podnebnih spremembah v Alpah ter strateške usmeritve o biotski raznovrstnosti v Alpah. Politična razprava se bo osredotočila na izzive, ki jih za kakovost življenja v Alpah predstavljajo naravne nevarnosti s predlogi možnih rešitev.