Skoči do osrednje vsebine

Virtualno srečanje ministrice dr. Emilije Stojmenove Duh s predstavniki Organizacije za gospodarsko sodelovanje in razvoj

  • Služba Vlade Republike Slovenije za digitalno preobrazbo
V torek, 19. julija 2022, je na Službi vlade za digitalno preobrazbo potekalo virtualno srečanje ministrice dr. Emilije Stojmenove Duh, njenih strokovnih sodelavcev in državnega sekretarja Ministrstva za javno upravo Jureta Trbiča s člani Organizacije za gospodarsko sodelovanje in razvoj (angleško Organisation for Economic Co-operation and Development – OECD).
Na zaslonskem posnetku ministrica, vodja Oddelka za odprto in inovativno vlado pri Organizaciji za gospodarsko sodelovanje in razvoj ter ostali udeleženci srečanja

Virtualno srečanje ministrice dr. Emilije Stojmenove Duh s predstavniki OECD

Ministrica dr. Emilija Stojmenova Duh, njeni strokovni sodelavci dr. Aida Kamisalić Latifić, mag. Aleš Veršič, dr. Polonca Blaznik in Klaudija Koražija ter državni sekretar Ministrstva za javno upravo Jure Trbič s sodelavci so danes opravili pogovore s člani Organizacije za gospodarsko sodelovanje in razvoj (angleško Organisation for Economic Co-operation and Development – OECD). Govorili so o uvedbi predlogov iz poročila OECD septembra 2021, ki je bilo naročeno na Ministrstvu za javno upravo za področje državne informatike in informacijske družbe pod naslovom »Vodenje digitalne preobrazbe javnega sektorja«. Osrednje teme so bile pomen odprtih podatkov in novih tehnologij ter oblikovanje kulture, ki bo dovoljevala digitalizacijo javnega sektorja. Služba vlade za digitalno preobrazbo je bila s strani OECD pozvana k pripravi predlogov nadaljnjih korakov.

»Želim si, da bi Slovenija med državami OECD na področju odprtih podatkov zasedala prvo mesto,« je povedala ministrica.

Dr. Carlos Santiso, vodja Oddelka za odprto in inovativno vlado pri OECD Direktoratu za javno upravljanje je pojasnil: »S Slovenijo z veseljem sodelujemo na področju digitalne preobrazbe ter pri vseh izzivih in priložnostih, ki jih digitalizacija prinaša. V preteklih mesecih je Slovenija že zabeležila velik napredek in digitalno preobrazbo postavila v središče ustvarjanja državne politike. Gre za zgleden primer, saj Slovenija z odprtimi podatki operira na način, ki bo izboljšal kakovost življenja njenih prebivalcev in dvignil raven javnih storitev.«