Državni sekretar Harej na mednarodnem Forumu Združenih narodov za gozdove
- Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano
Državni sekretar Anton Harej se je včeraj popoldne udeležil prvega dne mednarodnega Foruma Združenih narodov za sodelovanje na področju gozdarstva, ki bo v video obliki potekal do petka, 30. aprila.
Del Foruma je bila tudi okrogla miza ministrov, državnih sekretarjev oziroma direktorjev o prihajajočih problematikah (»High Level Roundtable on emerging issues«), ki je kot uvodni dogodek zasedanja potekala danes popoldne. Tema okrogle mize je predvsem naslavljala prispevek gozdov k rešitvam trenutne globalne krize, še posebej podnebne, okoljske.
Državni sekretar Harej je na okrogli mizi posebej izpostavil pomen trajnostnega, sonaravnega in večnamenskega gospodarjenja, ki je prioriteta Slovenije.