Skoči do osrednje vsebine

Koronavirus (SARS-CoV-2)

Aktualne informacije in navodila najdete na strani Koronavirus (SARS-CoV-2).

Se želite cepiti proti covid-19? Prijavite se!

Na pametne telefone si namestimo aplikacijo #OstaniZdrav, ki nam sporoči, ali smo bili v stiku z okuženo osebo.

Nosimo zaščitno masko, redno si umivajmo in razkužujmo roke, poskrbimo za pravilno higieno kašlja ter ohranimo medosebno razdaljo dveh metrov.

Pretekle ministrice in ministri, pristojni za izobraževanje in šport

  • Dr. Peter Vencelj, Republiški komite za vzgojo in izobraževanje ter telesno kulturo (16. maj 1990 - 22. junij 1990), Republiški sekretariat za vzgojo in izobraževanje ter telesno kulturo (23. junij 1990 - 27. junij 1991), Ministrstvo za šolstvo in šport (28. junij 1991 - 14. maj 1992)
  • Dr. Slavko Gaber, Ministrstvo za šolstvo in šport (14. maj 1992 - 25. januar 1993)
  • Dr. Slavko Gaber, Ministrstvo za šolstvo in šport (25. januar 1993 - 27. februar 1997)
  • Dr. Slavko Gaber, Ministrstvo za šolstvo in šport (27. februar 1997 - 29. julij 1999)
  • Dr. Pavel Zgaga, Ministrstvo za šolstvo in šport (29. julij 1999 - 7. junij 2000)
  • Dr. Lovro Šturm, Ministrstvo za šolstvo in šport (7. junij 2000 - 30. november 2000)
  • Dr. Lucija Čok, Ministrstvo za šolstvo, znanost in šport (30. november 2000 - 19. december 2002)
  • Dr. Slavko Gaber, Ministrstvo za šolstvo, znanost in šport (19. december 2002 - 3. december 2004)
  • Dr. Milan Zver, Ministrstvo za šolstvo in šport (3. december 2004 - 21. november 2008)
  • Dr. Jure Zupan, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo (3. december 2004 - 6. september 2007)
  • Mojca Kucler Dolinar, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo (1. oktober 2007 - 21. november 2008)
  • Gregor Golobič,  Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo (21. november 2008 - 16. junij 2011)
  • Dr. Igor Lukšič, Ministrstvo za šolstvo in šport (21. november 2011 - 10. februar 2012)
  • Dr. Žiga Turk, Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport (10. februar 2012 - 20. 3. 2013)
  • Dr. Jernej Pikalo, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport (20. marec 2013 - 18. september 2014)
  • Dr. Stanislava Setnikar Cankar, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport (18. september 2014 - 13. marec 2015)
  • Mag. Klavdija Markež, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport (27. marec 2015 - 9. april 2015 )
  • Dr. Maja Makovec Brenčič, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport (13. maj 2015 - 13. september 2018 )
  • Dr. Jernej Pikalo, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport (13. september 2018 - 13. marec 2020)

Pretekle ministrice in ministri, pristojni za znanost

  • Dr. Peter Tancig, predsednik Republiškega komiteja za raziskovalno dejavnost in tehnologijo (16. maj 1990 - 22. junij 1990), Republiški sekretariat za raziskovalno dejavnost in tehnologijo (23. junij 1990 - 27. junij 1991), Ministrstvo za znanost in tehnologijo (28. junij 1991 - 14. maj 1992)
  • Dr. Peter Tancig, Ministrstvo za znanost in tehnologijo (14. maj 1992 – 25. januar 1993)
  • Dr. Rado Bohinc, Ministrstvo za znanost in tehnologijo (25. januar 1993 - 31. januar 1996)
  • Dr. Andrej Umek, Ministrstvo za znanost in tehnologijo (31. januar 1996 - 27. februar 1997)
  • Dr. Alojzij Marinček, Ministrstvo za znanost in tehnologijo (27. februar 1997 – 7. junij 2000)
  • Dr. Alojzij Marinček, Ministrstvo za znanost in tehnologijo (7. junij 2000 - 30. november 2000)
  • Dr. Lucija Čok, Ministrstvo za šolstvo, znanost in šport (30. november 2000 - 19. december 2002)
  • Dr. Slavko Gaber, Ministrstvo za šolstvo, znanost in šport (19. december 2002 - 3. december 2004)
  • Dr. Jure Zupan, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo (3. december 2004 - 6. september 2007)
  • Mojca Kucler Dolinar, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo (1. oktober 2007 - 21. november 2008)
  • Gregor Golobič,  Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo (21. november 2008 - 16. junij 2011)
  • Dr. Igor Lukšič, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo (16. junij 2011 - 10. februar 2012)
  • Dr. Žiga Turk, Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport (10. februar 2012 – 20. 3. 2013)
  • Dr. Jernej Pikalo, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport (20. marec 2013 - 18. september 2014)
  • Dr. Stanislava Setnikar Cankar, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport (18. september 2014 - 13. marec 2015)
  • Mag. Klavdija Markež, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport (27. marec 2015 - 9. april 2015)
  • Dr. Maja Makovec Brenčič, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport (13. maj 2015 - 13. september 2018)
  • Dr. Jernej Pikalo, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport (13. september 2018 - 13. marec 2020)