Skoči do osrednje vsebine
GOV.SI

Obisk ministra dr. Logarja v Kraljevini Norveški

Kdaj
Kje Oslo, Norveška
Minister za zunanje zadeve dr. Anže Logar se bo 17. decembra 2021 mudil na delovnem obisku v Oslu, kjer se bo srečal z norveško zunanjo ministrico Anniken Scharning Huitfeldt.

Namen obiska je poglobitev zelo dobrih dvostranskih odnosov med Slovenijo in Norveško ter okrepitev dialoga v okviru Evropskega gospodarskega prostora in med zaveznicama v Natu. Ministra bosta med drugim govorila o aktualnih mednarodnih temah, kot so ukrepi za zajezitev širjenja in blažitev posledic pandemije, transatlantski odnosi, razmere na Zahodnem Balkanu in migracije. Izmenjala bosta tudi stališča in poglede o odnosih s Kitajsko, Rusijo, Belorusijo in Turčijo.

Minister dr. Logar se bo predvidoma srečal s predsednico stalnega Odbora za zunanjo politiko in obrambo v norveškem parlamentu (Storting) Ine Marie Eriksen Søreide.