Skoči do osrednje vsebine

Projekti in programi

Prilagodite izpis

Možnost filtriranja zapisov
Ponastavi
  • V teku

    Zagotovitev nastanitve in oskrbe mladoletnikov brez spremstva

    Mladoletniki brez spremstva so ciljna skupina tujcev, ki je izredno ranljiva in potrebuje posebno, dodatno podporo. Njihov sprejem ter posledično nastanitev in oskrba morata biti zelo specializirana in dodatno okrepljena. Namen projekta je tako izvedba sistemske ureditve nastanitve in oskrbe mladoletnikov brez spremstva, ki je bila sprejeta v letu 2023.

  • V teku

    Psihiatrična in psihoterapevtska podpora ter finančna pomoč za prosilce

    Prosilcem za mednarodno in začasno zaščito ter osebam s priznano mednarodno in začasno zaščito bomo nudili podporo psihiatra. V primeru izjemnih osebnih okoliščin prosilcev za mednarodno zaščito se bo zanje financirala nastanitev v drugo primerno institucijo.

  • V teku

    Pomoč pri prostovoljnem vračanju

    Med prosilci, ki so za mednarodno zaščito zaprosili v Republiki Sloveniji, so tudi posamezniki, ki se lahko zaradi različnih razlogov odločijo za vrnitev v domovino. Ta vrnitev mora biti zanje varna in pri tem jim lahko v primerih, da nimajo lastnih sredstev, s katerimi bi plačali prevoz domov, pomoč nudi Urad Vlade Republike Slovenije za oskrbo in integracijo migrantov. Po tem, ko Ministrstvo za notranje ustavi azilni postopek, se uredi vse potrebno za vrnitev v matično državo.

  • V teku

    Spremstva pri predaji in prevzemu tujcev

    V skladu z Dublinsko uredbo Republika Slovenija sprejema in predaja osebe, ki so vložile prošnjo za mednarodno zaščito odgovorni državi članici za obravnavo njihove prošnje za mednarodno zaščito. Omenjene osebe si vrnitve v odgovorno državo članico ne želijo in se le-tej tudi upirajo. V takem primeru pri prevozih sodeluje usposobljeno varnostno osebje.

  • V teku

    Tečaji in izpiti iz slovenskega jezika za državljane tretjih držav in osebe z mednarodno zaščito

    Programi učenja slovenskega jezika in spoznavanja slovenske družbe so namenjeni vključevanju državljanov tretjih držav, oseb z začasno in mednarodno zaščito v slovensko družbo. Znanje jezika je bistveno za uspešno vključevanje na številnih področjih, med drugim na trg dela. Namen projekta je tudi, da čim več oseb iz tretjih držav pristopi k opravljanju izpita iz slovenskega jezika, ki je pogoj za pridobitev določenih pravic.

  • V teku

    Zagotavljanje denarnih nadomestil za nastanitev na zasebnem naslovu

    Osebam z mednarodno zaščito, ki nimajo zadostnih sredstev za preživljanje, zagotavljamo denarna nadomestila za nastanitve na zasebnem naslovu. Financiramo informiranje v jeziku, ki ga razumejo, prevode spričeval in diplom ter stroške, povezane z izobraževanjem, kot so nakupi delovnih zvezkov in udeležba na različnih šolskih aktivnostih

  • V teku

    Zdravstveni pregledi in materialna oskrba prosilcev

    S pomočjo projekta bodo preventivno zdravstveno pregledane vse osebe, ki izrazijo namero podati prošnjo za mednarodno ali začasno zaščito. V okviru projekta se krijejo stroški za prevajalce, mesečne žepnine prosilcev za mednarodno zaščito in plačila za opravljena vzdrževalna dela v azilnem domu.

  • Zaključen

    Osnovna podpora pri integraciji za razseljene osebe iz Ukrajine v Sloveniji v letu 2023

    Projekt, financiran iz Sklada za bilateralne odnose, je namenjen zagotavljanju psihosocialne pomoči ljudem iz Ukrajine ter pripravi informativnih videov po spremembi zakonodaje.

  • Zaključen

    Osnovna podpora pri integraciji za razseljene osebe iz Ukrajine z začasno zaščito v Sloveniji

    Projekt, financiran iz Sklada za bilateralne odnose, je namenjen zagotavljanju informiranja o pravicah in dolžnostih oseb z začasno zaščito, orientacijskem programu v obsegu 12 ur ter opismenjevanju in učni pomoči oseb z začasno zaščito.

  • Zaključen

    Projekti AMIF s področja oskrbe in nastanitve prosilcev za mednarodno zaščito

    Materialna oskrba, zdravstveni pregledi, psihiatrična podpora, finančna pomoč za nastanitev prosilcev za mednarodno zaščito na zasebnem naslovu in investicijsko vzdrževanje azilnega doma.

  • Zaključen

    Projekti AMIF s področja integracije oseb z mednarodno zaščito

    Tečaji in izpiti iz slovenskega jezika za OMZ, denarna nadomestila za nastanitev na zasebnem naslovu, zagotavljanje nastanitev v integracijskih hišah.